Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Przypominają i zachęcają do noszenia odblasków po zmroku

Przypominają i zachęcają do noszenia odblasków po zmroku

0

Od 6 lat umieszczanie elementów odblaskowych dla pieszych poruszających po drodze poza terenem zabudowanym, jest obowiązkowe. Wciąż jednak do chodzi do tragicznych z wypadków z udziałem osób, które dla kierowców były kompletnie niewidoczne. Akcja uświadamiania prowadzona jest w gminie Świdnica.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą wzmożone działania pn. „Bezpieczny pieszy” mające na celu uświadomienie nie tylko obowiązku, ale również konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu – informuje Urząd Gminy Świdnica.

– Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego. Dlatego też funkcjonariuszy policji ze Słotwiny oraz z Wydziału Prewencji doposażyliśmy z elementy odblaskowe, które docelowo trafiają do mieszkańców naszej gminy. Warto przypomnieć, że po założeniu odblasków stajemy się widoczni nawet z odległości 150 metrów. Jadący pojazdami kierowcy widzą nas szybciej i mogą ominąć z bezpieczną odległością – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

/opr. red./
Zdjęcia UG Świdnica

Poprzedni artykułNiedziela 6 grudnia będzie handlowa. Sanepid zapowiada wzmożone kontrole w weekend
Następny artykułUdany start młody Rekinów w Nowej Rudzie