Strona główna 112 Policjanci z nowymi radiowozami

Policjanci z nowymi radiowozami [FOTO]

1

Flota Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy powiększyła się w środę o dwa nowe radiowozy. Trafiły one do Komisariatu Policji w Strzegomiu oraz Posterunku Policji w Słotwinie. Pojazdy zostały zakupione dzięki współpracy z władzami samorządowymi, które w połowie sfinansowały zakup radiowozów.

W flocie Posterunku Policji w Słotwinie pojawił się SUV Hyundai Tucson. Wyposażony jest w benzynowy silnik 1.6 T-GDI o mocy 177 KM. Pozwoli on na dotarcie do każdego miejsca na terenie gminy, co bezpośrednio przełoży się na sposób i jakość realizowanych zadań na rzecz bezpieczeństwa jego mieszkańców. Kluczyki do radiowozu, wraz z życzeniami bezawaryjnej eksploatacji, uroczyście przekazali funkcjonariuszom wójt gminy Świdnicy Teresa Mazurek wraz zastępcą Bartłomiejem Strózikiem i wiceprzewodniczącym Rady Gminy Arkadiuszem Piasecznym – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nowy pojazd trafił również do funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu. – To Volkswagen Transporter T6 z silnikiem diesla o pojemności dwóch litrów i mocy 150 KM i automatyczną skrzynią biegów. Kluczyki do radiowozu, również z życzeniami bezawaryjnego użytkowania, uroczyście przekazali funkcjonariuszom burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta wraz z zastępcą Wiesławem Witkowskim – mówi Ząbek

Przedstawiciele kierownictwa świdnickiej komendy podziękowali władzom gminy Świdnica oraz Strzegomia za wsparcie w zakupie pojazdów, które – jak podkreślali – będą efektywnie wykorzystywane, znacząco wpłyną na wydajność pracy funkcjonariuszy i przyczynią się do tego, by policjanci jeszcze skuteczniej mogli służyć na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOdrestaurowane figury świętych powróciły do świdnickiej katedry [FOTO]
Następny artykułŚwiąteczne wsparcie dla potrzebujących