Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy przekazała Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej samochód marki Ford. Pojazd będzie służył jako pomoc podczas wyjazdów, a także ułatwi transport łodzi ratunkowej znajdującej się na wyposażeniu jednostki.
We wtorek 22 grudnia od komendanta komendy powiatowej PSP w Świdnicy mł. bryg. Dariusza Budkiewicza samochód odebrał burmistrz gminy Jaworzyna Śląska Grzegorz Grzegorzewicz. Pojazd jest wyposażony w radiostację, belkę sygnalizacyjną oraz hak, dzięki czemu ułatwi strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie transport łodzi, wykorzystywanej do akcji ratowniczych.
OSP Jaworzyna Śląska jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, stanowi także część kompanii ratowniczo-gaśniczej Wałbrzych jako zastęp przeciwpowodziowy oraz ratowniczo-gaśniczy.
/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

![Strażacy ruszyli sprzątać las, do udziału w akcji zaprosili mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Jaworzyna-sprzatanie-lasu-2026.06.20-mix-238x178.jpg)








