Strona główna Temat dnia Nie żyje Danuta Sekuła, dyrektorka Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka”

Nie żyje Danuta Sekuła, dyrektorka Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka”

0

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Danuta Sekuła, dyrektorka  Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka” w Świdnicy.

Ostatnim listem zmarłą żegnają nauczyciele i pracownicy szkoły:

„Żyłaś wśród ludzi i dla ludzi. Kochałaś i pomagałaś, wspierałaś i szukałaś rozwiązań, pracowałaś i nie było dla Ciebie sprawy nie do załatwienia, myślałaś przede wszystkim o innych i dawałaś nadzieję i optymizm, a potrzebujące pomocy dziecko, szczególnie to pozbawione opieki i miłości, było dla Ciebie największym wyzwaniem. Odeszłaś i ani uwierzyć, ani się pogodzić.

Jednak można odejść na zawsze, by stale być blisko. Wierzymy, że tak będzie z Tobą. Przecież nie zostawisz swojej ukochanej szkoły, którą w 2006 r. na nowo powołałaś do życia jako NSP ŚSOBliżej Dziecka bez opieki. Nawet podczas śmiertelnej choroby i wyniszczającej organizm chemii przychodziłaś do pracy. Na nasze prośby i sugestie, abyś poszła do domu odpocząć, odpowiadałaś: Szkoła to jest najlepsza terapia, ja wolę na służbie choćby do ostatnich dni.

Ponad 40 lat byłaś związana ze świdnicką oświatą. Tutaj rozpoczęłaś swoją pierwszą pracę w ukochanym zawodzie nauczycielki języka francuskiego. Byłaś nauczycielką i dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 2, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 12, ale to NSPBliżej Dziecka skradła Twoje serce i na stałe zagościła w Twoim domu i Twojej Rodzinie. Kiedy zapadła decyzja o likwidacji Szkoły Podstawowej nr 12, a Ty postanowiłaś za wszelką cenę do tego nie dopuścić, wielu nie wierzyło, że Ci się uda. Ty , jak zawsze, poznańska pyra – tak mówiłaś o sobie – uparta, konsekwentna i zdeterminowana, osiągnęłaś cel. Dzieci 1. września mogły wrócić do swojej ukochanej szkoły, której miało nie być.

Twoim mottem życiowym była niezwykła aktywność, energia i siła, które pozwalały Ci dokonać niemożliwego. Angażowałaś się w wiele akcji charytatywnych, inicjowałaś działania, których celem było udzielanie pomocy: materialnej, wychowawczej i psychologicznej. Zostało to zauważone i docenione. Zostałaś odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej i orderem Janusza Korczaka.

Jak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Twoja heroiczna walka z chorobą była pięknym świadectwem człowieczeństwa. Nie użalałaś się nad sobą, nie lubiłaś, kiedy pytano Cię – jak się czujesz. Ból i cierpienie, jakiego doświadczałaś, znosiłaś godnie i z pokorą. Nasze próby niesienia otuchy, wsparcia i propozycje pomocy zawsze kwitowałaś stwierdzeniem: złego diabli nie biorą.
Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez i takie osoby na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień.

Żegnaj Nasza Ukochana Dyrektorko, Przyjaciółko i Koleżanko.”

Pogrzeb odbędzie się w środę, 23.12.2020r. o godz. 12.00, na cmentarzu przy ul. Łukasińskiego. Wcześniej, o godz.10.30 zostanie odprawiona Msza Święta w Parafii Ducha Świętego na Zawiszowie.

Poprzedni artykułMiliony dostały głównie samorządy związane z PiS. Minister Dworczyk zaprzecza i krytykuje
Następny artykułDrużynowo na Dolnym Śląsku nie było na nich mocnych