Strona główna Sport Piłka ręczna Najpierw najlepszy beniaminek, a następnie hit w Świebodzinie

Najpierw najlepszy beniaminek, a następnie hit w Świebodzinie

0

Przed piłkarzami ręcznymi ŚKPR-u Świdnica pracowity czas. Czekają ich dwa mecze w cztery dni. Już w sobotę, 12 grudnia o godzinie 18.00 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz podejmą Polonię Środa Wielkopolska, a dwa dni później, we wtorek (20.00) w ramach odrabiania zaległości w spotkaniu na szczycie zagrają w Świebodzinie z miejscowym Zewem. Pojedynek z Polonią tradycyjnie będzie transmitowany na facebookowej stronie klubu. Hit w Świebodzinie w sieci najpewniej pokażą gospodarze…

Najbliższy rywal podopiecznych Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka – Polonia Środa Wielkopolska to absolutny debiutant na drugoligowych parkietach. Polonia wywalczyła awans z drugiego miejsca wielkopolskiej III ligi. Ustąpiła pola tylko Spartakusowi Buk. Co ciekawe jednak w II lidze średzianie radzą sobie zdecydowanie lepiej do ekipy z Buka. W dziesięciu meczach wywalczyli dwanaście punktów, co lokuje ich na dziewiątym miejscu w tabeli. Polonia wygrała cztery spotkania z zespołami znajdującymi się za jej plecami: 34:31 ze Spartakusem, 33:25 z Komprachcicami, 43:32 z Żagwią i przed tygodniem 24:20 z SPR-em Oleśnica. Najlepszym strzelcem Polonii jest 30-letni Bartosz Glinkowski (55 goli w 10 meczach), onegdaj jeden z najlepszych zawodników Startu Konin. Piłkarze ŚKPR-u do starcia z Polonią przystąpią podbudowani cennym zwycięstwem w Legnicy i staną przed szansą sięgnięcie po dziewiątą kolejną wygraną! Transmisja meczu ŚKPR Świdnica – Polonia Środa Wlkp. rozpocznie się w sobotę, 12 grudnia od godziny 17.50 na klubowym fanpejdżu na facebooku.

Po meczu z Polonią świdniczanie będą musieli szybko zregenerować siły i nastawić się psychicznie na bardzo trudny i szalenie ważny mecz w Świebodzinie. Starcie aktualnych sąsiadów w tabeli – drugiej i trzeciej drużyny pierwotnie było zaplanowane na 21 listopada, ale wobec kłopotów zdrowotnych zawodników ze Świebodzina, Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej odwołał mecz i nakazał jego rozegranie w najbliższym dogodnym dla obu stron terminie. Ustalono wtorek, 15 grudnia. Początek o godzinie 20.00.

W tym sezonie Zew dysponuje mocnym składem i za wyjątkiem przegranego meczu w Kościanie stosunkowo gładko punktował kolejnych rywali. Statystycznie Zew rzuca najwięcej goli w lidze (średnio ponad 34 na mecz) i najmniej ich traci (23 na mecz). ŚKPR niewiele jednak mu ustępuje – odpowiednio – 32,6:25,5. Będzie to czwarty pojedynek obu zespołów. Trzykrotnie wygrywali świdniczanie. W sezonie 2016/2017 28:24 w Świebodzinie oraz 30:22 w Świdnicy. W sezonie 2019/2020 w Świdnicy ŚKPR wygrał 27:26. Rewanż nie odbył się w związku z przerwaniem rozgrywek z powodu pandemii. Choć historia kontaktów nie jest długa, to każdy z tych meczów na długo zapadał w pamięci kibiców. To były bardzo „elektryczne” spotkania, pełne dramaturgii i twardej fizycznej walki. Nie mamy wątpliwości, że podobnie będzie także i tym razem… Spodziewamy się, że podobnie jak inne domowe mecze Zewu będzie można obejrzeć na żywo na klubowym fanpejdżu rywali na facebooku.

12. kolejka (12–13.12)
ŚKPR Świdnica – Polonia Środa Wlkp. (sobota, 18.00)
Sparta Oborniki Wlkp. – Wolsztyniak
SPR Oleśnica – Orlik Brzeg
Tęcza Kościan – EUCO UKS Dziewiątka Legnica
Zew Świebodzin – Spartakus Buk
OSiR Komprachcice – Trójka Nowa Sól
Żagiew Dzierżoniów – pauza

Mecz zaległy (15.12)
Zew Świebodzin – ŚKPR Świdnica (wtorek, 20.00)

/ŚKPR/

Poprzedni artykułNieodpłatna pomoc prawna tylko przez telefon
Następny artykułProjekt budżetu Świdnicy na 2021 rok. Przewidywany wielomilionowy deficyt, władze miasta planują emisję obligacji