Strona główna 0_Slider Medalista mistrzostw kraju poprowadził ich do kolejnej wygranej

Medalista mistrzostw kraju poprowadził ich do kolejnej wygranej [FOTO]

0

Trzecioligowi koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica po raz w drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość KKS-u Siechnice. Emocji niestety było znacznie mniej niż w pierwszym pojedynku, w którym rywale wygrali dopiero po dwóch dogrywkach. W niedzielnym rewanżu rozgrywanym w hali na Zawiszowie ich przewaga była znacznie bardziej wyraźna.

Patrząc na wynik pierwszego starcia i sytuację w ligowej tabeli (obie drużyny legitymowały się identycznym bilansem punktów) można było spodziewać się fantastycznego i bardzo równanego boju. Tak jednak nie było i niestety dominowali podopieczni Radosława Hyżego, 54-krotnego reprezentanta Polski, uczestnika Mistrzostw Europy w 2007 roku oraz medalistę mistrzostw Polski (Śląsk Wrocław) i mistrzostw Czech (BK Prostejov). Pierwsza kwarta padła łupem rywali w stosunku 19:11. W drugiej do swojej przewagi dołożyli jeszcze punkt i do przerwy obie drużyny schodziły przy rezultacie 39:30 dla KKS-u Siechnice. Wynik uzyskany w trzeciej partii oddaje najlepiej dyspozycję obu ekip w tej części gry, szczególnie gospodarzy. Podopieczni Pawła Domaradzkiego w trakcie 10 minut zapisali na swoim koncie zawstydzającą ilość sześciu „oczek”. Goście spisali się niewiele lepiej, dorzucając do swojej przewagi trzy punkty. W ostatniej ćwiartce koszykarze prezentowali się już znacznie lepiej w ofensywie. Miejscowym nie udało się zniwelować strat i odwrócić losów rywalizacji, ale po raz pierwszy w tym spotkaniu nie przegraliśmy kwarty. Finalnie skończyło się na wyniku 20:20, a cały mecz KKS Siechnice zwyciężył w wymiarze 70:58. Rywale rozbili nas przede wszystkim na dystansie. Biało-zieloni zaliczyli jedynie dwie „trójki” (obie autorstwa Andrzeja Słobodziana) podczas gdy rywalom ta sztuka udała się jedenastokrotnie. Prawdziwym katem okazał się Piotr Magdziarz, który popisał się sześcioma celnymi rzutami za 3 punkty. Po tej porażce świdniczanie mają na swoim koncie siedem wygranych i cztery przegrane. Dorobek 18 punktów pozwala nam na zajmowanie czwartej lokaty w tabeli III ligi koszykarzy. W najbliższym spotkaniu powalczymy o kolejne ligowe zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę, 19 grudnia zagramy na boisku Chrobrego XXI Kłodzko.

IgnerHome Polonia Świdnica – KKS Siechnice 58:70 (11:19, 19:20, 6:9, 22:22)

Polonia: Murzacz (12), Sieńko (11), Dymarski (11), Słobodzian (8), Pałac (4), Kaczmarczyk (4), Kostek (4), Soboń (2), Rejek (2), Cisek, Połeć, Poradzisz.

KKS: Magdziarz (19), Toś (18), Grześkiewicz (8), Mitman (8), Oswald (8), Zadrożny (5), Otręba (4), Koper, Liuras, Garbaciak, Muzal.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/