Strona główna Sport Siatkówka Udanie weszły w rundę rewanżową rozgrywek

Udanie weszły w rundę rewanżową rozgrywek

0

Podobnie jak w Świdnicy, tak i we Wrocławiu siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica ograły w wymiarze 3:1 ekipę #Volley’a II Wrocław. Triumf odniesiony w stolicy Dolnego Śląska to już szósta wygrana z rzędu świdniczanek na parkietach grupy trzeciej II ligi.

Zaczęło się jednak nie najlepiej. Gospodynie lepiej spisały się w pierwszej partii, prowadziły przez większość czasu i zanotowały pewną wygraną 25:21. Druga odsłona była niesłychanie wyrównana. Przez kilkanaście minut wynik oscylował wokół remisu. W drugiej części seta rywalki wyszły na prowadzenie 18:15 i były coraz bliżej objęcia prowadzenia w wymiarze 2:0. Wtedy to nastąpiło przebudzenie podopiecznych Mateusza Dąbrowskiego, które wrzuciły wyższy biegi, popisały się siedmiopunktową serię i objęły prowadzenie 22:18. Przyjezdne nie wypuściły już z rąk tej partii, zwyciężając 25:20. Na drugim secie emocje w zasadzie dobiegły końca, a na parkiecie zdecydowanie przeważały nasze siatkarki. W trzeciej części gry przewaga biało-zielonego zespołu nie podlegała żadnej dyskusji. Faworytki spotkania wygrały 25:13 i z optymizmem przystąpiły do jak się okazało na finiszu ostatniego seta. Od samego początku przewagę zaczęły budować świdniczanki, kończąc wynikiem 25:18 i wygrywając cały pojedynek w rozmiarze 3:1. To szósta z rzędu wygrana MKS-u IgnerHome Volley Świdnica na drugoligowych parkietach. W swoim dorobku mamy obecnie siedem wygranych i trzy porażki. Bilans 20 punktów daje nam pozycję wiceliderek tabeli, ale trzeci Chełmiec Wodociągi Wałbrzych ma tyle samo punktów i jeden mecz rozegrany mniej. Prowadzi drużyna Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki, która ma na swoim koncie 30 „oczek”.

12. kolejka II ligi siatkarek:
MKS II Kalisz – Łaskovia Łask 3:1 (25:13, 25:22, 25:27, 25:20)
Libero Aleksandrów Łódzki – Chełmiec Wałbrzych 3:2 (24:26, 25:16, 18:25, 25:22, 15:7)
NTSK Nysa – Sobieski Oława 3:0 (25:21, 26:24, 25:16)
Sokół43 Katowice – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:18, 18:25, 25:20, 25:22)
#Volley Wrocław II – Volley Świdnica 1:3 (25:21, 20:25, 13:25, 18:25)
Jedynka Siewierz – pauza

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Franciszkańska
Następny artykułMedalista mistrzostw kraju poprowadził ich do kolejnej wygranej [FOTO]