Strona główna 112 Kumulacja w jednym aucie

Kumulacja w jednym aucie

1

Czujność świdnickich policjantów wzmógł nagły manewr, wykonany przez jednego z kierowców, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy. Przypuszczenia, że coś jest nie w porządku, wkrótce się potwierdziły.

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Świdnica. – Podczas kontroli drogowej szybko wyszło na jaw, dlaczego kierujący chciał uniknąć spotkania z policjantkami. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 20-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20 latek był trzeźwy, ale poddano go również badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przez sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Podczas kontroli w pojeździe obecny był także 31-letni pasażer, który przez cały czas zachowywał się bardzo nerwowo. Szybko wyszło na jaw, co było tego przyczyną. Policjanci przy mężczyźnie ujawnili kilka porcji amfetaminy.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułMiejski program szczepień przeciw grypie będzie kontynuowany. W tym roku nie udało się go zrealizować
Następny artykułBolko Świdnicki „wściekłym, szalonym okrutnikiem”? Kontrowersje wokół planów budowy pomnika władcy