Strona główna Artykuł sponsorowany Jak założyć własną firmę w dobie COVID-19?

Jak założyć własną firmę w dobie COVID-19?

0

Otwierasz firmę we Wrocławiu? Założenie firmy to podstawowy i najważniejszy proces w życiu każdego początkującego przedsiębiorcy. Dla jednych może być to skomplikowane, a dla innych całkiem proste i jasne. Jeśli zaliczasz się do tych pierwszych osób, powierz zakładanie firmy księgowemu, szczególnie jeżeli planujesz otworzyć swój pierwszy biznes.

Zakładając firmę, masz dwie możliwości
Na początku masz dwie proste możliwości — albo zwrócisz się do księgowego, albo sam rozpoczniesz cały proces rejestracji nowej firmy. Co prawda z księgowym będzie Ci dużo łatwiej – księgowy zna się lepiej na obowiązującym prawie i przepisach, a do tego ma szybszy kontakt z urzędami. Jednak z drugiej strony musisz przygotować się na to, żeby za taką pomoc zapłacić. Zdarza się również, że biuro rachunkowe pomaga przy rejestracji nowej firmy, w zamian za podpisanie umowy i korzystanie z ich usług księgowych.

Decydując się na drugą opcję, czyli samemu zakładając firmę i przechodząc przez wszystkie formalności, zaoszczędzisz sporo pieniędzy na księgowego lub biuro rachunkowe, ale będziesz musiał poświęcić na to sporo czasu, nerwów i niepewności. Więc zastanów się dwa razy, która opcja będzie korzystniejsza.

O czym jeszcze warto pomyśleć?
Przed założeniem firmy dobrze jest też pomyśleć o tym, jak będzie się ona nazywała. Pomyśl też o partnerach, współzałożycielach i liczbie pracowników oraz o podziale obowiązków. Wybierz dziedzinę biznesu, na jakiej będziesz się koncentrować. To wszystko trzeba wiedzieć przed założeniem firmy. Może dla niektórych wydaje się to czymś oczywistym, jednak warto zastanowić się nad tymi kwestiami kilka razy.

Zrób sobie jazdę próbną – nierejestrowana działalność gospodarcza
W biznesie każdy powinien pomyśleć o ochronie swoich bliskich, a ewentualna porażka w prowadzeniu działalności na własny rachunek może negatywnie wpłynąć, na przykład, na Twoją rodzinę. Rozsądna osoba wybiera więc najprostszą i najbezpieczniejszą drogę – prowadzi na próbę nierejestrowaną działalność gospodarczą. Chcesz wiedzieć więcej, z czym to się wiążę?

Zapytaj specjalistów — biuro rachunkowe we Wrocławiu wszystko Ci wyjaśni. Nie wstydź się też rozmawiać o swoim biznesie z bliskimi, rodziną i przyjaciółmi — oni mogą przekazać Ci najlepsze podpowiedzi. Znają Cię najlepiej i mogą spojrzeć z pewnej perspektywy na Twoje pomysły. Możliwość spojrzenia na swój pomysł ze wszystkich stron może być dla Ciebie niezwykle pomocna.

Podejrzyj jak radzi sobie konkurencja
Jeśli jesteś pewien swojego biznesplanu, koniecznie zbadaj, jak konkurencja radzi sobie na rynku. Sprawdź, jakie są jego ceny rynkowe za produkty lub usługi, które chcesz oferować? Jak konkurencja komunikuje się z klientami i jak tę komunikację możesz usprawnić u siebie? Jak możesz zdobyć klientów? Te i wiele innych pytań porównawczych z konkurencją powinieneś sobie zadać przed założeniem swojej własnej firmy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZbadali religijność Polaków. Jakie wyniki w diecezji świdnickiej?
Następny artykułStrażacy interweniowali w Muzeum Dawnego Kupiectwa