Strona główna Wydarzenia Świdnica Flagi unijne przed magistratem, hymn UE na Rynku. Samorządy kontra weto

Flagi unijne przed magistratem, hymn UE na Rynku. Samorządy kontra weto

7

Przedstawiciele samorządów jasno określili: zdecydowanie #potrzebUEmy dalszego wsparcia funduszy europejskich. Aby wyrazić swój sprzeciw wobec zawetowania budżetu unijnego przez rząd, od 9 do 11 grudnia ponad 300 miast w Polsce przeprowadzi szereg działań pokazujących, jak ważne są wartości zjednoczonej Europy – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy. Świdnica włącza się do akcji.

Od jutra tablicami informacyjnymi oraz flagami Polski i Unii Europejskiej oznaczonych zostanie przykładowych kilkanaście inwestycji, na przystankach autobusowych pojawią się plakaty przypominające mieszkańcom o tym, co i w jakiej wysokości zostało sfinansowane ze środków unijnych. Od środy do piątku w samo południe w Rynku świdniczanie usłyszą hymn Europy „Odę do radości”, a w godzinach wieczornych na budynku Rynek 39-40, w którym mieści się Centrum Aktywności Obywatelskiej zobaczą pokaz laserowy symboli unijnych. Na drzwiach autobusów miejskich, zakupionych z dofinansowaniem unijnym, umieszczone zostaną naklejki przypominające o tym fakcie, dodatkowo jeden z autobusów przybierze barwy unijne. W miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach przeprowadzone zostaną zajęcia z dziećmi na temat Unii Europejskiej, a na budynkach placówek wywieszone zostaną flagi Polski i unijne.

Na oficjalnym profilu na Facebooku „Świdnica rynek z tradycjami” zostanie opublikowany cykl informacji opisujących projekty zrealizowane przez miasto w latach 2014 – 2020.

/więcej na stronie UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułOdnowiony zegar reklamuje miasto i partnerów
Następny artykułWsparcie dla szpitala, Strzegomia, Jaworzyny Śląskiej i Marcinowic z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Reszta obeszła się smakiem