Strona główna Sport Piłka nożna Emocji na parkiecie nie zabrakło

Emocji na parkiecie nie zabrakło

0

Za nami trzecia seria spotkań na parkietach Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup. W meczu na szczycie czterokrotny mistrz rozgrywek – Wektor Świdnica pokonał ekipę Cannabisu.

W trzeciej kolejce do rozegrania był arcyważny pojedynek w kontekście zdobycia mistrzowskiego tytułu. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które do tej pory nie znalazły pogromcy – Wektor Świdnica oraz Cannabis. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczął Wektor. Kamil Szczygieł już w drugiej minucie dał prowadzenie swojemu zespołowi. Kapitan drużyny przeciwnej Michał Czernicki starał się mobilizować swoją ekipę do większego zaangażowania, ale w tym dniu Cannabis nie tworzył zespołu. Ze skromnym prowadzeniem na przerwę schodzili piłkarze ze Świdnicy. Uważna gra w obronie obydwu ekip nie pozwoliła zmienić rezultatu w drugiej części meczu. Co prawda sezon jest jeszcze długi i na wszystkich zawodników czekają spotkania rewanżowe, ale dzięki temu zwycięstwu Wektor mocno przybliżył się do zdobycia piątego tytułu mistrza Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup. Jeśli ta sztuka im się uda, będą niekwestionowanym liderem w klasyfikacji triumfatorów rozgrywek.

Spotkanie Auto-Shopu Żarów z Electroluxem Żarów było niezwykle istotne dla obu drużyn. Ubiegłoroczny triumfator Auto-Shop miał nadzieję na wydostanie się ze strefy spadkowej, zaś żarowski Electrolux wygrywając mógł zbliżyć się do czołówki. Początek był zacięty i wyrównany. Widać było determinację w szeregach obu zespołów. Po raz kolejny w mecz bardzo dobrze wszedł mistrz poprzedniego sezonu. Dwa celne trafienia Patryka Chrapka szybko ustawiły przebieg spotkania. Niestety po raz drugi z rzędu Auto-Shop nie potrafił zachować czystego konta w pierwszej połowie. Bartosz Tymcik strzelił gola kontaktowego i dał nadzieję swojej drużynie w drugiej części meczu. Okazało się, iż był to moment przełomowy. Po zmianie stron w obozie Auto-Shopu brakowało zawodnika, który wykańczałby stwarzane sytuacje. Electrolux Żarów miał pomysł na grę, a gwarantem motywacji był jak zawsze aktywny Łukasz Wylot. Bartosz Adamowicz zdobył gola wyrównującego stan rywalizacji, a Bartosz Ingram na dwie sekundy przed końcem meczu dał żarowskiemu Electroluxowi komplet punktów.

Konfrontacja Szkółki Ajaxu i Wierzbianki Wierzbnej dostarczyła niemałych emocji. Beniaminkowie pierwszej ligi Electrolux Cup zaprezentowali bardzo wyrównany poziom i walkę do ostatniego gwizdka. Szkółka Ajaxu z reguły ma nieco słabszy początek meczu, ale tym razem było zupełnie inaczej. Piłkarze bardzo wcześnie zaczęli nękać blok defensywny Wierzbianki. Efektem był strzelony gol przez Piotra Koluśniewskiego. Wierzbna od razu zabrała się do odrabiania strat. Wyrównanie nastąpiło niemalże w kolejnej akcji. Autorem celnego trafienia został Filip Ciuba. Obydwie ekipy przez pozostałą część meczu grały bardzo ciasno w obronie i napastnicy nie mieli zbyt dużo okazji do wyjścia na czystą pozycję strzelecką. Ostatecznie podział punktów bardziej satysfakcjonuje piłkarzy Szkółki Ajaxu, dla których to pierwsza zdobycz punktowa i pozwoliła opuścić strefę spadkową. Wierzbianka z dużym niedosytem, gdyż po bardzo dobrych wcześniejszych występach widziani byli w roli czarnego konia rozgrywek.

Wśród drugoligowców w spotkaniu Lipton Team z Zebrą Team zdecydowanym faworytem była ekipa Zebry. Pierwsze minuty jednak pokazały, że może to nie być taka łatwa przeprawa dla lidera. Obrona Zebry popełniała mnóstwo błędów, które bezwzględnie wykorzystywał Jan Gałka. Na szczęście w swoich szeregach lider posiadał najlepszego strzelca drugiej ligi – Przemysława Kloca. To właśnie czwarte trafienie tego zawodnika pozwoliło skromnie 6:5 pokonać Litpon Team.

Mecz LKS-u Piotrowice Świdnickie z Electrolux Świdnica miał pokazać na jakim etapie są obie ekipy. Ten pojedynek był bardzo istotny w kontekście włączenia się do walki o czołowe miejsca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla LKS-u Piotrowice Świdnickie i było to w pełni zasłużone zwycięstwo. Electrolux Świdnica zagrał najgorsze spotkanie w tej rundzie i musi szukać szczęścia w następnych kolejkach.

3. kolejka Electrolux Cup – 12.12.2020

II liga Electrolux Cup
godz. 15:20 Electrolux Świdnica – LKS Piotrowice Św. 1:5 (1:2)
godz. 16:00 Lipton Team – Zebra Team 5:6 (1:2)
pauza – Green Team

I liga Electrolux Cup
16:40 AUTO-SHOP Żarów – Electrolux Żarów 2:3 (2:1)
17:20 Cannabis – Wektor Świdnica 0:1 (0:1)
18:00 – Szkółka Ajaxu – Wierzbianka Wierzbna 1:1 (1:1)

Najlepsi zawodnicy kolejki:
1. kolejka – Przemysław Kloc (Zebra Team)
2. kolejka – Wojciech Ciuba (Wierzbianka Wierzbna)
3. kolejka – Jan Gałka (Lipton Team)

Wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności, a wyniki na żywo można śledzić na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek www.electroluxcup.zarow.pl

/GCKiS Żarów/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułDrugie podejście do remontu zapory zalewu Witoszówka. Podano nowy termin zakończenia prac