Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ekologiczny ogród powstanie w Krzyżowej

Ekologiczny ogród powstanie w Krzyżowej

0

Na przylegającym do ośrodka Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego terenie, między fosą a rzeką Piławą, na razie jest szczere pole.  3-go grudnia, zaczęło się to zmieniać. Rękami Zarządu Fundacji i koordynatora projektu wbity został pierwszy szpadel pod budowę ekologicznego ogrodu edukacyjnego, który będzie tu powstawał w nadchodzących miesiącach.

Goście, którzy odwiedzą w przyszłym roku Krzyżową, będą mogli korzystać z nowej oferty i poznawać tajniki ekologicznej uprawy roślin – uprawy, która działa w zgodzie z naturą i opiera się w możliwie największym stopniu na wykorzystywaniu naturalnych procesów jako sprzymierzeńców w prowadzeniu ogrodu.

Podobnie jak większość przedsięwzięć fundacyjnych, także budowa ogrodu jest projektem międzynarodowym, realizowanym we współpracy z berlińską organizacją Slow Food Deutschland e.V., dzięki dofinansowaniu ze środków Deutsche Bundesstiftung Umwelt – fundacji z siedzibą w Osnabrück, która od początku lat 90-tych wspiera działania na rzecz ochrony środowiska. W ramach inwestycji przewidziane jest utworzenie części warzywnej, zielnika oraz sadu. Ponadto wśród malowniczo rosnących dębów powstanie tzw. ogród leśny – idealne miejsce na spacer oraz odpoczynek, zwłaszcza w upalne dni.

Informacja Fundacji „Krzyżowa”
Wizualizacje Tecla Architektura i Urbanistyka
Więcej na www.krzyżowa.org.pl

Poprzedni artykułSkończył czy nie skończył kwarantannę? Sprzeczne informacje mogły narazić na karę w wysokości 30 tysięcy złotych
Następny artykułZgubiono klucze [Odnalezione]