Strona główna Wydarzenia Świdnica „Czy znajdziemy drugą Ziemię?” Wykłady dla licealistów z Banacha

„Czy znajdziemy drugą Ziemię?” Wykłady dla licealistów z Banacha

0

Wykładem doktora Macieja Mulaka z Politechniki Wrocławskiej zainaugurowaliśmy w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy współpracę między szkołą i uczelnią. Od 2020 roku została ona sformalizowana i II LO znalazło się wśród 18 szkół na Dolnym Śląsku biorących udział w projekcie współpracy Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi – informuje dyrektor Jacek Iwancz.

W ramach współpracy młodzież II LO będzie uczestniczyć w wykładach i zajęciach z matematyki, fizyki, chemii. W tym semestrze zajęcia będą odbywać się w formie zdalnych spotkań wykładowców z młodzieżą.

„W poszukiwaniu Ziemi 2.0” – to tytuł wykładu, w którym wzięło udział 100 uczniów II LO realizujących z fizyki program rozszerzony. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali najnowszych informacji o egzoplanetach i poszukiwaniu życia w kosmosie. I wspólnie zastanowili się czy jest możliwe znalezienia drugiej Ziemi. Spotkanie ze strony szkoły koordynowali nauczyciele fizyki Tomasz Pietrzak i Mirosław Grzyl.

W wykładzie wzięli również udział studenci Politechniki z pasją działający w Kole Naukowym „Nabla”, a jednocześnie absolwenci II LO w Świdnicy.

Współpraca z Politechniką jest możliwa, ponieważ II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha jest zaliczane przez Politechnikę Wrocławską do szkół średnich z których corocznie największa ilość absolwentów rozpoczyna studia politechniczne. Warto dodać, że nasi absolwenci osiągają wysokie wyniki i są bardzo aktywni w studenckich kołach naukowych.

/II LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułKradły prąd
Następny artykułBlisko 40 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie świdnickim, zmarły kolejne osoby