Strona główna Artykuł sponsorowany Co wybrać – zasłony czy rolety rzymskie?

Co wybrać – zasłony czy rolety rzymskie?

0

To nasz odwieczny dylemat, kiedy stajemy przed wyborem aranżacji okien, co lepsze – zasłony czy rolety rzymskie? Przeanalizujmy po kolei.

  1. Zalety i wady zasłon
  2. Dobre i złe strony rolet rzymskich

Zalety i wady zasłon

Zasłony stanowią w domu element dekoracyjny oraz użytkowy. Powieszenie zasłon potrafi zmienić bardzo pozytywnie pomieszczenie. Salon, sypialnia czy kuchnia może bardzo zyskać przy dobrze dobranych zasłonach. Wybierając zasłony zaciemniające możemy liczyć na ograniczenie światła słonecznego do minimum. Szczególnie sprawdzają się zasłony zaciemniające od strony wschodniej, wszak nikt nie lubi być budzony ostrym światłem słonecznym. To samo tyczy się strony południowej, mając okna z tej strony trzeba liczyć się z większym nagrzewaniem pomieszczeń. Zastosowanie zasłon zaciemniających niweluje problem , ponieważ działają one jak izolacja. Chłodniej latem i cieplej zimą – a może w tym przypadku najlepiej wybrać nowość – zasłony blackout, pełniące funkcję termoizolacyjną?  Aż 10 do 25% energii cieplnej ucieka właśnie przez okno, czyli mamy już kolejną konkretną korzyść w postaci oszczędności na ogrzewaniu. A to nadal nie koniec, jako, że zasłony także wyciszają pomieszczenia oraz nie dopuszczają światła z ulicznych latarni. Do wyboru mamy masę materiałów i kolorów. Co do ich wad, to jedynie potrzebowalibyśmy mocniejszy karnisz, ponieważ zasłony są pewnym obciążeniem. Trzeba je również co jakiś czas wyprać i to najlepiej nie w zwykłej domowej pralce, ale w pralni chemicznej. Jeśli mamy problem z wyborem zasłon, zawsze możemy zapytać w sklepie dekoruj online.pl https://dekorujonline.pl/12-zaslony-i-firany-na-miare, gdzie dostaniemy szyte zasłony na wymiar. Podczas składania zamówienia możemy wybrać opcje: kółka, taśmę falę, taśmę marszczącą lub fałdy stałe. Nie zapominajmy również, że sklep oferuje firany na wymiar.

Dobre i złe strony rolet rzymskich

Rolety rzymskie posiadają duże walory dekoracyjne, można je dopasować do każdego stylu, a wszystko dzięki dużej ilości materiałów, jakie możemy otrzymać w sklepie dekoruj online.pl, który jest zarazem producentem rolet rzymskich. Rolety rzymskie możemy podzielić na dekoracyjne i typowo zaciemniające. Można je montować do ściany, sufitu, ramy okna, a nawet na karniszu, w zależności od naszych potrzeb. Ich praktyczność łączy w nich też zalety firan i zasłon. Montaż możemy przeprowadzić sami, jako, że jest bardzo prosty. Najlepiej sprawdzą się w kuchni, jest jednak jedna ujemna strona – rolety rzymskie narażone są w kuchni na wysokie temperatury i wilgoć. Występuje więc konieczność częstego prania. Ich wadą jest też wyższa cena.

Trzeba wziąć wszystkie  za i przeciw i dokonać wyboru. Nasze priorytety są różne, na szczęście jest tak duży asortyment, że każdy z nas ma wiele możliwości do rozpatrzenia. Rolety rzymskie jak i zasłony będą dobrze spełniać swoje role przez wiele lat.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBoisko sportowe w nowej odsłonie
Następny artykułKoniec z górami śmieci przy kubłach? Nowe przepisy i fotopułapki