Strona główna Artykuł sponsorowany Cięcie laserowe czyli nowoczesna technologia na miarę naszych czasów!

Cięcie laserowe czyli nowoczesna technologia na miarę naszych czasów!

0

Cięcie laserowe to obecnie najpopularniejsza i najczęściej rekomendowana metoda obróbki metalu. W ostatnich latach cięcie tlenowe, mechaniczne czy też z zastosowaniem wody, zdecydowanie odchodzą do lamusa, a znaczna większość prawdziwych fachowców i doświadczonych specjalistów w branży stawia na cięcie laserowe.  Dlaczego tak się dzieje?

Jest to rezultat szybkiego rozwoju technologicznego, a także automatyzacji wszystkich procesów związanych z produkcją i obróbką tworzyw. Potrzeba szybkiej realizacji zleceń, masowej produkcji sprzętów oraz identycznej powtarzalności jednakowych elementów zdecydowała, że to  właśnie cięcie laserowe stało się najpopularniejszą metodą obróbki.

 Obróbka przeprowadzona przy użyciu lasera pozwala na uzyskanie wyprofilowanych, szczegółowych i co najważniejsze powtarzalnych kształtów detali. Wycinanie laserem to najszybsza i najdokładniejsza z obecnie stosowanych metod cięcia blach, rur, profili i wielu innych. Obecnie cięcie laserem to bardzo rozprzestrzeniona w wielu gałęziach przemysłu metoda. Zastosowanie znajduje,  między innymi, w budownictwie, metalurgii, przemyśle meblarskim, samochodowym, architektonicznym i wielu innych.

Cięcie laserowe to metoda wybitnie uniwersalna, dlatego jej poszczególne rodzaje są tak często wykorzystywane przy obróbce różnych materiałów począwszy od mosiądzu i aluminium po stal ocynkowaną i nierdzewną. W trakcie niego można wykorzystywać sublimację, topnienie, a także wypalanie.

Nieodzowne dla tej techniki cięcia są: laser, który wytwarza promieniowanie elektromagnetyczne, a także wprowadzony w trakcie realizacji gaz tnący, którym najczęściej jest tlen, azot . Cięcie laserem wykorzystuje świetlną wiązkę laserową, czyli kolokwialnie mówiąc laser, a także gaz tnący.  Wiązka laserowa w połączeniu z  wysokiej jakości gazem  tnącym składa się właśnie na precyzję cięcia metalu. Urządzenia przeznaczone do realizacji  procesu cięcia laserem zazwyczaj wyposażone są w system luster oraz soczewek, które umożliwiają podwyższenie temperatury w aparaturze. To właśnie za sprawą ciepła materiał się rozszczepia. Laser powoduje topienie metalu, co powoduje wycięcia na jego powierzchni. Wykorzystanie lasera w procesie cięcia może być realizowane na kilka różnych sposobów.

Garść informacji o zaletach cięcia laserem

Uniwersalność zastosowania
W Elektron laserowo tniemy konstrukcje z różnych materiałów – aluminium, mosiądz, miedź, stal czarna, nierdzewna, a nawet ocynkowana. Dzięki temu zlecane są nam projekty z różnych branży i o różnej specyfice, a my kontynuujemy ciągły rozwój i poszerzamy swoją wiedzę z tego zakresu. Cięcie laserowe to już standardowy wybór producentów konstrukcji budowlanych, dekoracyjnych, meblarskich czy części samochodowych, ale możliwości jakie oferuje ta metoda, są w rzeczywistości nieograniczone! Laserowo ciąć można wiele różnych materiałów i kształtów. Najczęściej jednak używa się go do cięcia blach oraz cięcia rur i profili.

Cięcie laserem blach

Precyzja cięcia nawet najtrudniejszych materiałów
Cięcie laserowe oferuje perfekcyjną dokładność i szczegółowość wycinania nawet najdrobniejszych elementów aranżacji, dlatego równie dobrze sprawdza się przy produkcji niewielkich części samochodowych jak i misternych konstrukcji meblarskich. Cięcie laserem polega na punktowym kierowaniu energii na powierzchnie ciętego materiału za pomocą wysokoenergetycznego strumienia tnącego, co sprawia, że wycinanie laserem jest tak dokładne, otrzymany produkt nie wymaga dodatkowych działań obróbczych. Ta metoda obróbki za sprawą niespotykanej precyzji lasera zadowoli nawet najbardziej wybrednych i dbających o szczegóły klientów! Cięcie laserowe to wybór perfekcjonistów!

Czystość i bezpieczeństwo pracy
Cięcie laserem w porównaniu z innymi metodami cięcia jest metodą bezpieczną dla pracowników i środowiska naturalnego. Z uwagi na minimalizację odpadów i ograniczenie emisji gazów, cięcie laserowe to wariant ekologiczny! Jeśli więc zależy Ci na kondycji planety, to na pewno nie zdecydujesz się na inną metodę cięcia metalu!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł63-latek wyżył się na zaparkowanym aucie. Sytuację zarejestrowała kamera
Następny artykułPonad 12 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?