Strona główna 112 Bez uprawnień i na prochach

Bez uprawnień i na prochach

0

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując  Świdnicę na ulicy Lipowej zauważyli kierującego VW,  zachowanie na drodze kierowcy wzbudziło ich podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować swoje obserwacje.

Podczas interwencji okazało się, że 37-letni mężczyzna jest trzeźwy. Mężczyznę poddano także  badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Pozytywny wynik uzasadnił podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od mężczyzny pobrano krew, a dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przez sądem.

Ale jak się okazało to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych  okazało się, że 37-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, za co został ukarany mandatem karnym. Za jazdę pod wpływem środków psychotropowych grozi kara do 2 lat więzienia.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułJaka biżuteria do różowej sukienki?
Następny artykułŚwiąteczny bazarek dla świdnickich zwierzaków