Strona główna Wydarzenia Świdnica Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do świdnickiej Straży Miejskiej

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do świdnickiej Straży Miejskiej

0

„Światło Służby” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, nawiązujące do pomocy niesionej przez harcerki i harcerzy w dobie pandemii. W poniedziałek światło pokoju przynieśli do komendy Straży Miejskiej w Świdnicy harcerze z Komendy Hufca ZHP w Świdnicy.

Betlejemskie Światło Pokoju było co roku uroczyście przekazywane podczas spotkania wigilijnego w świdnickim Rynku. W tym roku jednak ze względu na pandemię, spotkanie wieńczące Świdnicką Kolędę, nie odbędzie się. W związku z tym, komendantka Hufca ZHP Świdnica hm. Misia Pamuła oraz zastępca ds. organizacyjnych i kwatermistrzowskich hm. Piotr Pamuła, przekazują płomień włodarzom miast i gmin, parafiom wszystkich wyznań, jak również lokalnym instytucjom. 21 grudnia światło pokoju dotarło do świdnickich strażników.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułCiesz się zakupami online z Grupą Mo – odwiedź nowo powstały sklep
Następny artykułPonad 20 nowych zakażeń w powiecie świdnickim, zmarło kolejnych 6 chorych