Strona główna Artykuł sponsorowany 5 najlepszych miejsc do poszukiwania pracy

5 najlepszych miejsc do poszukiwania pracy

0
Szukasz pracy? W Internecie publikowane są miliony ofert pracy – w niepełnym i pełnym wymiarze godzin, staże, wolontariaty itp. – co upraszcza stresujący proces poszukiwania pracy. Ale przy tak dużym wyborze, od czego zacząć? Oto pięć najlepszych miejsc do znalezienia pracy online.
 
 
Portale społecznościowe
Sprawdź portale społecznościowe, takie jak LinkedIn czy Facebook. Dołącz do grup na Facebook lub Linkedin i zacznij budować swój profil oraz sieć społecznościową, aby codziennie sprawdzać najnowsze oferty pracy. Nie zapomnij zamieścić na swoim profilu wszystkie swoje:
  • doświadczenia 
  • umiejętności, 
  • zainteresowania,
  • cele na przyszłość,
  • oraz aktualizować informacje!

Do tego mogą się przydać kilka opinii lub referencji z poprzednich miejsc pracy.

Przyjaciele i rodzina
Zanim zaczniesz szukać pracy online, poszukaj osoby, która może ci pomóc. Wiele osób zakłada, że aby nawiązać kontakty, musisz uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach branżowych oraz spotykać się z nowymi ludźmi i nawiązywać z nimi kontakt. Chociaż ten sposób jest dobry, istnieje też prostsza alternatywa – przekazanie informacji do istniejących znajomych – przyjaciół, rodziny, byłych pracodawców i współpracowników oraz kontaktów w profesjonalnych sieciach online. Nie zapomnij, by poinformować ich, że szukasz pracy.

Jeśli udało ci się w ten sposób znaleźć ofertę pracy, zapytaj się znajomych o opinie o pracy. Sprawdź jakie projekty aktualnie realizuje firma i jakich pracowników poszukuje, jakie są opinie pracowników o tym zakładzie pracy. Z tą informacją można śmiało udać się na rozmowę.

Urząd Pracy
Tradycyjnym miejscem do poszukiwania pracy jest Urząd Pracy. Tam można znaleźć nie tylko ogłoszenia dla pracowników fizycznych (murarze, magazynierzy, malarze itd.), ale też lepsze oferty pracy. Rynek się rozwija, dlatego można zarejestrować się w Urzędzie Pracy i liczyć na jakieś dobre oferty. 

Agencje pracy
Agencja Pracy to dodatkowa możliwość znalezienia pracy. Wszystko, czego potrzebujesz, to przygotować CV lub przyjść tam osobiście. Niestety na dzisiejszym rynku pracy jest bardzo wiele firm o słabej reputacji, które nie potrafią samodzielnie znaleźć pracowników, dlatego zwracają się do agencji pracy. Dlatego bardzo ważne jest, aby sprawdzić wszystkie opinie pracowników o pracodawcach oraz opinie o pracownikach przed udaniem się do agencji pracy. Również w większości agencji pracy prace są głównie fizyczne, niewymagające wykształcenia, doświadczenia ani przygotowania. Istnieją również agencje, które poszukują pracowników do pracy za granicą (Niemcy, Holandia, Anglia itp.)

Witryny z ofertami pracy
Oczywiście warto nadal atakować bardziej tradycyjne metody znalezienia pracy: nigdy nie wiesz, skąd może nadejść okazja. Nie ma nic złego w przesyłaniu swojego CV do firm/witryn z ofertami pracy, które Cię interesują, np. Geofizyka i Liberty. Witryny te będą następnie wysyłać Ci powiadomienia e-mail, gdy pojawi się oferta, która spełnia Twoje kryteria i może Cię zainteresować.

Warto zarejestrować się na takich stronach, aby nie przegapić żadnych wspaniałych okazji, ale pamiętaj, że może to spowodować poważny chaos w Twojej skrzynce odbiorczej! Staraj się też trzymać z daleka od nieuregulowanych witryn, które często zawierają szereg wprowadzających w błąd i czasami niebezpiecznych „ofert” pracy.

Zawsze i pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest o wiele ważniejsze niż znalezienie pracy, zwłaszcza jeśli w ofercie wszystko brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe.

/Artykuł sponsorowany/

 
Poprzedni artykułAkcja poboru krwi w Świdnicy odwołana
Następny artykułUczniowie przygotują paczki dla dzieci z Domu Dziecka