Strona główna Kultura Znów się kręci w Świdnicy. Sceny do serialu „Dom pod dwoma orłami”

Znów się kręci w Świdnicy. Sceny do serialu „Dom pod dwoma orłami”

0

Zabytkowe kamienice przy ul. Jagiellońskiej w Świdnicy były dzisiaj tłem dla scen do serialu „Dom pod dwoma orłami”. Reżyserem produkcji jest Waldemar Krzystek (Mała Moskwa, Czas Honoru, 80 milionów), a w obsadzie znalazły się gwiazdy polskiego filmu, Karolina Gruszka, Adam Ferency i Andrzej Seweryn.

Za zdjęcie dziękujemy czytelnikowi

Fabuła serialu będzie się koncentrować na losach Polaków, Niemców i Ukraińców, których drogi krzyżują się w starej, poniemieckiej willi we Wrocławiu. Opowieść rozpoczyna się latem 1997 roku, tuż przed nadejściem słynnej 12-metrowej fali powodziowej zalewającej Wrocław. – Mieszkańcy „Domu pod Dwoma Orłami” to babcia Zofia Szablewska, pełna energii, ciepła i humoru kobieta, jej córka Helena, chłodna perfekcjonistka oraz powracająca z narzeczonym ze stypendium w USA Marianna, ukochana wnuczka Zofii. Dramat rodziny rozpoczyna się, kiedy fala powodziowa zalewa dom, zaś babcia Zofia w tym samym momencie trafia do szpitalu z powodu udaru. Niefortunny zbieg okoliczności doprowadza do odkrycia przez Mariannę poniemieckich śladów w zniszczonym przez żywioł domu, dzięki którym odnajduje pamiętnik pierwszej właścicielki „Domu pod Dwoma Orłami”, Lisy Weber. Poznanie przez Mariannę historii zapisanej na kartach przenosi akcję serialu do roku 1918. Widzowie w kolejnych odcinkach poznają życie ówczesnych mieszkańców kamienicy i ich sąsiadów – czytamy na stronie produkcji.

Serial powstaje od października 2019, a jego emisję zaplanowano na 2021.

/red./

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZakończyć piłkarską jesień zwycięstwem! Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica gra z Foto-Higieną Błyskawicą Gać [RELACJA LIVE]
Następny artykułWygraj zestaw słodkości marki Brześć [KONKURS]