Strona główna Sport Piłka ręczna Wyjechali z Kątów Wrocławskich z drugą lokatą

Wyjechali z Kątów Wrocławskich z drugą lokatą

0

Mimo kłopotów związanych z pandemią karuzela rozgrywek młodzieżowych w piłce ręcznej kręci się coraz szybciej. W miniony weekend o punkty grali nasi trzecioligowcy, młodzicy i chłopcy. Ci ostatni dodatkowo wzięli też udział w turnieju w ramach Dolnośląskiej Akademii Piłki Ręcznej. Z Kątów Wrocławskich wrócili ze znakomitym drugim miejscem!

W czwartej kolejce dolnośląskiej III ligi na drodze Szarych Wilków stanęły rezerwy superligowego Zagłębia Lubin. Świdniczanie tym razem wystąpili bez jakichkolwiek wzmocnień z pierwszego zespołu i wyraźnie ulegli rywalom 29:45 (11:22). Mecz nie miał dłuższej historii – gospodarze od początku uzyskali przewagę, którą systematycznie powiększali. W kolejnym meczu (6.12) rezerwy ŚKPR-u zmierzą się w Świdnicy z SPR-em II Oleśnica.

Zagłębie II Lubin – ŚKPR II Świdnica 45:29 (22:11)

ŚKPR II: Mirga, Radziszewski – J. Stadnik 8, Mleko 5, K. Stramek 5, Bal 4, Szczepański 3, Kuprin 3, Szymanowski 1. Westerlich, Nowakowski.

Tym razem na parkiet w rozgrywkach młodzików wybiegła drużyna trenera Maksymiliana Palenia. Młodzi świdniczanie nie byli faworytem wyjazdowego starcia z tradycyjnie mocną Siódemką Miedzią Legnica i mimo ambitnej postawy ulegli rywalom 28:41 (13:22). Decydujący dla losów spotkania okazał się drugi kwadrans pierwszej połowy, gdy przeciwnicy ze stanu 9:7 odskoczyli na 22:13. Po zmianie stron świdniczanie próbowali odrabiać straty i zbliżyli się do Siódemki na sześć trafień (31:25), ale gospodarze nie wypuścili z rąk zwycięstwa. 12 grudnia ŚKPR I czeka derbowy pojedynek z Żagwią Dzierżoniów.

ŚKPR I Świdnica – Siódemka Miedź I Legnica 41:28 (22:13)

ŚKPR II: Smalec, Szwaczek – Polus 9, Bieryt 5, Laska 4, Legan 4, Słomiński 3, Sz. Paluch 2, Sz. Błaszczyk 1, Jarosz, Turzański, Kotarba, Walczak, Walaszczyk.

Liderująca w grupie B ekipa chłopców ŚKPR-u II Świdnica trenerki Justyny Curyl w miniony weekend miała wolne, ale swoje pierwsze mecze w tym sezonie doczekała się wreszcie drużyna ŚKPR-u I trenera Krzysztofa Terebuna. Na turnieju w Dzierżoniowie świdniczanie zmierzyli się z Chrobrym Głogów i Siódemką Miedzią Legnica. Szare Wilczki grały ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację bardzo wysoko pokonały Chrobrego Głogów 23:6 (15:3), ale w drugim spotkaniu wyraźnie uległy Siódemce Miedzi Legnica 13:33 (7:15).

ŚKPR I Świdnica – Chrobry Głogów 23:6 (15:3)

ŚKPR I: Brzuzy, Anioł – Czerwiński 7, Mitek 3, Ruszaj 3, Czapla 3, Surma 3, D. Błaszczak 2, Szczygieł 1, Choiński 1, Pamuła.

ŚKPR I Świdnica – Siódemka Miedź I Legnica 13:33 (7:15)

ŚKPR I: Anioł – Mitek 5, Czerwiński 4, Czapla 3, Szczygieł 1, Surma, D. Błaszczyk, Pamuła, Ruszaj, Choiński.

Zespół z rocznika 2008 bardzo dobrze zaprezentował się w turnieju Dolnośląskiej Akademii Piłki Ręcznej. Drużyna pod wodzą trenera Krzysztofa Terebuna w sobotę, 28 listopada zajęła drugie miejsce. Uległa jedynie Dziewiątce Legnica 8:14 w meczu finałowym. W fazie grupowej młody ŚKPR odniósł trzy zwycięstwa: 11:9 z Żagwią Dzierżoniów, 16:0 z PR Gmina Siechnice i 10:9 z Chrobrym Żórawina. – Turnieje Dolnośląskiej Akademii Piłki Ręcznej to przedsionek kadry wojewódzkiej – tłumaczy trener Terebun i dodaje – W planach jest rozegranie trzech turniejów, natomiast pierwsze zgrupowanie kadry DAPR w styczniu.

ŚKPR: Anioł – Mitek, Czerwiński, Czapla, Szczygieł, Surma, D. Błaszczyk, Pamuła, Ruszaj, Choiński.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułListy, które ratują życie i wolność. Tegoroczny maraton on-line
Następny artykułMimo nakazu rozbiórki miejska ruina stoi trzeci rok. Gdzie podziało się 120 tysięcy złotych na prace?