Strona główna Sport Inne Wygrana w Karpaczu, ciekawa sytuacja w tabeli…

Wygrana w Karpaczu, ciekawa sytuacja w tabeli…

0

Bardzo pewne zwycięstwo zanotowali w ostatni weekend koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica. Biało-zieloni pokonali na wyjeździe w 6. kolejce rozgrywek III ligi UKS SMS Karpacz 93:65. Obecnie na czele tabeli znajduje się trójka drużyn z bilansem 5 wygranych i 1 porażki. W tej grupie znajdują się również podopieczni Pawła Domaradzkiego.

Przewaga gości nie podlegała żadnej dyskusji. Świdniczanie wygrali każdą z czterech kwart, systematycznie powiększając swoją przewagę. Do przerwy na tablicy wyników było 45:33 dla naszej drużyny. Najbardziej jednostronna okazał się trzecia ćwiartka wygrana przez przyjezdnych 23:14. W finałowej odsłonie koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica postawili kropkę nad „i”, kończąc ostatecznie pojedynek wynikiem 93:65. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie ósemka świdnickich graczy, a aż czterech z nich zapisało na swoim koncie przynajmniej 15 punktów. Najwięcej rzucił Jacek Pałac, autor 20 „oczek”. Najskuteczniejszym zawodnikiem pokonanych był z kolei Michał Kanecki – 19 punktów. Świdniczanie w swoim dorobku mają obecnie 11 punktów, na które składa się 5 zwycięstw i 1 przegrana. Tyle samo punktów mają jednak Team-Plast KK Oleśnica i MKS Basket Szczawno-Zdrój i to właśnie te ekipy legitymują się jak na razie minimalnie lepszym bilansem małych punktów od biało-zielonych. W najbliższą niedzielę, 15 listopada dojdzie do spotkania na szczycie. O godz. 17.00 w hali na Zawiszowie podejmiemy lidera – MKS Basket Szczawno-Zdrój.

UKS SMS Karpacz – IgnerHome Polonia Świdnica 65:93 (13:19, 20:26, 14:23, 18:25)

Polonia: Pałac (20), Kostek (17), Sieńko (17), Murzacz (15), Soboń (8), Poradzisz (6), Połeć (5), Kaczmarczyk (5), Cisek, Ozga, Stec.

Poprzedni artykułCoraz więcej chorych z COVID-19 w świdnickim szpitalu. Nie ma wolnych łóżek
Następny artykułKoronawirusowe ograniczenia w sporcie. Biegacze oraz rowerzyści z nakazem zasłaniania ust i nosa. Jakie zasady w przypadku ścianek wspinaczkowych?