Strona główna 0_Slider Coraz więcej chorych z COVID-19 w świdnickim szpitalu. Nie ma wolnych łóżek

Coraz więcej chorych z COVID-19 w świdnickim szpitalu. Nie ma wolnych łóżek

2

Coraz trudniejsza sytuacja w świdnickim szpitalu. Chorych na Covid-19 jest więcej niż przewidział to limit wojewody dolnośląskiego. Nadal obowiązuje ograniczenia związane z leczeniem pacjentów, cierpiących na inne choroby.

Dwukrotnie wojewoda dolnośląski zwiększał liczbę łóżek, dedykowanych osobom chorym na Covid-19. Limity już okazały się niewystarczające. – Mamy 50 łóżek wg decyzji wojewody, a w tej chwili jest 58 pacjentów. Mamy wg decyzji wojewody 4 łóżka respiratorowe, a zajętych w tej chwili jest przez pacjentów z Covid-19 8 respiratorów – wylicza dyrektor Grzegorz Kloc. W całym szpitalu jest 26 respiratorów.

Od kilku tygodni szpital działa w ograniczonym zakresie. Do odwołania zostały wstrzymane przyjęcia planowe na wszystkie oddziały, obowiązuje zakaz odwiedzin (nie dotyczy pacjentów w stanie terminalnym, w stanie zagrożenia życia lub niestabilnych emocjonalnie z powodu rozłąki z bliskimi). Szpital zapewnia, że nie ma zagrożenia wstrzymania przyjęć pacjentek do porodów, a także wszelkich przyjęć w trybie pilnym, tj. w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia pacjentów. Od dzisiaj, 9 listopada, Punkt Pobrań w Laboratorium Diagnostycznym świdnickiego szpitala będzie nieczynny do odwołania. Nadal wykonywane będą badania na materiale powierzonym (przyjęcia materiału w dni powszednie w godz. 7.30 – 10.00 w recepcji Laboratorium na parterze budynku). Nadal nie funkcjonują punkty pomocy nocnej i świątecznej w Świdnicy oraz Strzegomiu.

/red./