Strona główna 0_Slider W sobotę kolejny spacer

W sobotę kolejny spacer

0

Nie gaśnie protest po wyroku Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej w sprawie niezgodności z Konstytucją części ustawy o dopuszczalności aborcji. Młodzieżowy Strajk Kobiet informuje o kolejnym spacerze w Świdnicy.

Akcje protestacyjne przeciwko ograniczaniu prawa kobiet do zakończenia ciąży w przypadku trwałego i nieodwracalnego upośledzenia płodu przerodziły się w ogólnopolski protest przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Manifestowały również branże dotknięte obostrzeniami wprowadzanymi w związku z drastycznie wzrastająca liczbą zachorowań na Covd-19. Wzburzenie wzrosło po oświadczeniu i wypowiedziach lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Próby uspokojenia nastrojów podjęli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, który wczoraj zachęcał do protestów w internecie zamiast na ulicy.

“Sytuacja jest taka, że PiS chciał zakazać aborcji rękoma mgr Przyłębskiej i jej niby Trybunału. Nie udało im się to, bo odpowiedziała ulica. Widzicie, jak się wiją, jak kłamią o publikacji oświadczenia Przyłębskiej? Teraz PiS chce zakazać aborcji poprzez projekt prezydencki złożony w Sejmie. Widzicie tę bezczelność? Nie uda im się to! Wracają do Sejmu 18 listopada, szykujmy się na nich! Jednocześnie chcą wziąć nas na przetrzymanie, licząc na to, że protesty się “wypalą”. To my Was weźmiemy na przetrzymanie!!!!” – czytamy w najnowszym wpisie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który wzywa do protestów w każdy poniedziałek i zapowiada strajk generalny.
Od 22 października nie ma dnia bez czarnych spacerów, przejazdów rowerzystów, motocyklistów, blokad. Kolejny spontaniczny spacer ma przejść przez Świdnicę 7 listopada, o czym w wydarzeniu utworzonym na portalu społecznościowym informuje Młodzieżowy Strajk Kobiet. Start o 15.00 na Rynku.
/red./