Strona główna Sport Piłka ręczna Tym razem musieli uznać wyższość przeciwników…

Tym razem musieli uznać wyższość przeciwników…

0

Za nami kolejne mecze w III lidze i Dolnośląskiej Lidze Młodzików. Rywalami piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica były ekipy Śląska Wrocław. Niestety, dwukrotnie lepsi okazali się rywale ze stolicy Dolnego Śląska.

Trzecioligowcy zagrali w poniedziałek, 16 listopada. W składzie pojawiło się trzech graczy, którzy nie wystąpili w sobotnim meczu II ligi (Rafał Wiszniowski, Michał Jaroszewicz i Aleksander Ingram). Te posiłki nie wystarczyły jednak, aby sięgnąć po wygraną. Mecz od początku źle się ułożył dla świdniczan, którzy szybko przegrywali 0:5. Do przerwy Śląsk kontrolował grę i prowadził 16:8. Po zmianie stron ŚKPR ruszył do odrabiania strat i zbliżył się na dystans pięciu trafień (13:18). Nic więcej uszczknąć się już jednak nie dało. Goście ponowie zaczęli dominować i wygrali ostatecznie 34:22. W następnej kolejce, 22 listopada ŚKPR zagra we własnej hali z KS Środa Śląska.

ŚKPR II Świdnica – Śląsk II Wrocław 22:34 (8:16)

ŚKPR II: Wiszniowski, Radziszewski – Jaroszewicz 5, Ingram 4, Mleko 4, Bal 4, J. Stadnik 2, Kuprin 1, Stramek 1, Krawczyk, Szymanowski.

Nie powiodło się też drużynie młodzików trenera Maksymiliana Palenia. Szare Wilczki uległy aktualnemu liderowi rozgrywek 15:28. Początek meczu był całkiem udany dla ŚKPR-u. Świdniczanie objęli nawet prowadzenie. Jeszcze w 12. minucie Śląsk miał raptem bramkę przewagi (7:6). W kolejnych minutach zaczęła się jednak zarysowywać coraz większa przewaga przeciwników. Druga drużyna ŚKPR-u występująca w Dolnośląskiej Lidzie Młodzików tym razem miała wolne, bo jej spotkanie z Akademią Śląsk Forza Wrocław został przełożone na 3 grudnia.

Śląsk Wrocław – ŚKPR I Świdnica 28:15 (15:7)

ŚKPR II: Smalec, Szwaczek – Polus 7, Laska 3, Bieryt 2, Kotarba 1, Sz, Błaszczyk 1, Legan 1, Jarosz, Turzański, Popławski, Sz. Paluch, Słomiński, Bednarz, Walaszczyk.

Młodziutka drużyna (rocznik 2009 i młodsi) trenerki Justyny Curyl wzięła z kolei udział w turnieju towarzyskim w Żórawinie. W starciu ze starszymi rywalami młode Szare Wilczki były bliskie wygrania jednego z trzech meczów. Ostatecznie wszystkie zakończyły się porażkami (7:21 z Chrobrym Żórawina, 21:22 z Borem Oborniki Śląskie i 13:17 ze Śląskiem Wrocław), ale zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

ŚKPR: Szewczyk, Szymczak, Wasilewicz – Bronikowski, Dziurbacz, Kocjan, Kozar, Lurka, Paluch, Pawlak, Przibycin, Sawicki, Stadnik, Stramek, Szychowski, Zając.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułPróbował uniknąć kary więzienia, wpadł przez brak maseczki
Następny artykułKrótszy czas oczekiwania na wyniki i zniesiony limit badań w świdnickim punkcie wymazów