Strona główna 112 Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia

Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia

0

Ani utrata prawa jazdy, ani zagrożenie karą więzienia nie powstrzymuje niektórych kierowców od jazdy po spożyciu alkoholu. W środę na drogach powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących.

Wczoraj policjanci wydziału prewencji oraz wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany na terenie Świdnicy. 38-letni mężczyzna kierował samochodem osobowym marki VW Golf mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kolejny został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Jaworzyna Śląska. 32-latek kierował samochodem osobowym marki Renault Megane mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Trzeci z kierujących na „podwójnym gazie” zatrzymany został na terenie Świdnicy. Jadący osobowym Fiatem Stilo 39-latek miał w chwili zatrzymania około 1 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. – Oprócz konsekwencji karnych, nietrzeźwi kierowcy powinni pamiętać o zagrożeniu, jakie swoim zachowaniem na drodze stwarzali dla siebie i innych osób. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

 

Poprzedni artykułDziurawy fragment ulicy Sikorskiego ma wreszcie szansę na remont?
Następny artykułŁatwo, gładko i przyjemnie [FOTO]