Strona główna Wydarzenia Świdnicki lekarz poprowadzi rezerwowy oddział covidowy w Wałbrzychu

Świdnicki lekarz poprowadzi rezerwowy oddział covidowy w Wałbrzychu

1

Pacjentów chorych na Covid-19 było już tak wielu, że dramatycznie zaczęło brakować miejsc, mimo ciągłego dokładania łóżek. Sytuację ma poprawić szpital rezerwowy, który został dzisiaj otwarty w Wałbrzychu. Oddział na 50 miejsc poprowadzi świdnicki chirurg Lesław Krata.

Na zdjęciu wojewoda Jarosław Obremski. Fot. fb wojewody

Oddział uroczyście otworzyli 27 listopada sam minister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas i wojewoda Jarosław Obremski w obecności marszałka województwa Grzegorza Maćko i prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Powstał na trzecim piętrze pediatrii przy ulicy Batorego. To budynek należący do szpitala im. dr. A. Sokołowskiego.

– Dziś rano zszedłem z dyżuru nocnego i zostawiłem na Oddziale Ratunkowym pogotowia trzech pracowników w bardzo ciężkim stanie, bo nie było dla nich miejsca w szpitalach – mówi lekarz Lesław Krata, który będzie tutaj ordynatorem. – Sam domagałem się takiego oddziału. Potrzeba jest ogromna i ten szpital powstaje w ostatniej chwili.

Oddział rezerwowy pomogło postawić KGHM, ale koszty spółce zwróci Ministerstwo Aktywów Państwowych. Oddział pracę zacznie 30 listopada.

/opr. red./

Poprzedni artykułOd stycznia podwyżka cen biletów w świdnickiej komunikacji
Następny artykułAwantura na sesji o apel do rządu w sprawie unijnego budżetu