Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami

Świdnica rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami

0

Udekorowane choinki i świetlne fontanny, a także ponad 150 ozdób rozświetli w tym roku ulice Świdnicy. Świąteczne oświetlenie rozbłyśnie już 6 grudnia.

Na słupach zainstalowanych zostanie ponad 150 ozdób. Wzorem lat ubiegłych umieszczono je w różnych częściach miasta, m.in. przy ulicach: Bolesława Chrobrego, Henryka Pobożnego, Wałbrzyskiej, czy też Westerplatte. Osiemnaście przywieszek pojawi się na ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej, Kazimierza Pułaskiego, Franciszkańskiej i Łukowej. Udekorowane zostaną fontanny na skwerze przy ul. Wałowej i na placu św. Małgorzaty. Decyzją konserwatora zabytków, fontanny świetlne w Rynku nie mogą zostać zamontowane, dlatego też pojawią się one w innych lokalizacjach miasta. Rozbłysną w Ogrodzie Różanym, na skwerze Kaczyńskiego, przy al. Niepodległości i na małej fontannie przy pl. św. Małgorzaty – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Przy ul. Łukowej stanie anioł, przy którym chętnie fotografują się świdniczanie. Bożonarodzeniowe choinki rozstawione zostaną w Rynku, na placu Jana Pawła II i na placu Wolności, lampkami udekorowane będą również choinki rosnące na placu Grunwaldzkim  oraz przy ul. Jagiellońskiej – dodaje rzecznik Urzędu Miejskiego. Koszt napraw bieżących, przeglądu i eksploatacji oraz powieszenia świątecznego oświetlenia to 50 tys. zł.

Tak wyglądała świątecznie udekorowana Świdnica w 2019 roku:

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNauczycielka zostanie ukarana za udział w proteście? W jej obronie stanęli darczyńcy „Szlachetnej Paczki”
Następny artykułKolejne siatkarskie emocje w rozgrywkach PLPS