Strona główna Wydarzenia Świdnica Niecodzienne Święto Niepodległości w świdnickim „Słoneczku”

Niecodzienne Święto Niepodległości w świdnickim „Słoneczku”

0

Już wkrótce 11 listopada – Święto Niepodległości. Każdego roku, w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym „Słoneczko” w Świdnicy, dzieci z grupy „0” przygotowywały dla całej społeczności przedszkolnej przedstawienie przybliżające walkę o wolność i odzyskanie niepodległości Polski. W czasie pandemii nie można obchodzić tego święta tak, jak zwykle. Reżim sanitarny wymusza ograniczenie kontaktów międzyludzkich. W związku z tym dzieci nie mogły zaprezentować swojego programu koleżankom i kolegom z młodszych grup tradycyjnie, na sali gimnastycznej. Dlatego też przedszkolaki z najstarszej grupy, pod kierunkiem nauczycielek: Marzeny Olatowskiej i Krystyny Nosarzewskiej wystąpiły w montażu słowno-muzycznym przed kamerą.

Na początku dzieci w pięknych strojach zatańczyły Poloneza. Przy Walcu Chopina tańcem zilustrowały rozbiory Polski. Piosenki i wiersze traktowały o walkach o wolność Polaków. Przedszkolaki opowiedziały też o symbolach narodowych i w postawie zasadniczej odśpiewały Hymn Polski.

Dzieci zaśpiewały również ujmującą piosenkę o dążeniach dawnych pokoleń do scalenia naszego kraju oraz zagwarantowania Polakom godnego życia i korzystania z polskiej mowy. Refren przypominał wszystkim: „11 listopada uczcić wielkie święto nam wypada. Polska znów stworzyła jedność, odzyskała niepodległość.” Niech te słowa będą zachętą dla wszystkich Polaków do uroczystego świętowania Dnia Niepodległości, ale też dbałości o „nasz wspólny dom”, by każdy czuł się w nim wolnym, godnym człowiekiem.

Nagranie występu z okazji Dnia Niepodległości nauczycielki rozesłały rodzicom dzieci z grupy „0” oraz nauczycielom z wszystkich grup ze „Słoneczka”. Rodzice nie szczędzili pochwał i dzielili się swoim wzruszeniem. Oczywiście żałowali, że nie mogli obejrzeć przedstawienia na żywo. Przedszkolaki w tym tygodniu będą miały okazję obejrzeć występ starszych koleżanek i kolegów.

Violetta Wiercińska

MPI „Słoneczko” w Świdnicy

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułPromocja firmy – SEO i PPC