Strona główna 0_Slider Nie zwalniają tempa. Pogrom w Świdnicy!

Nie zwalniają tempa. Pogrom w Świdnicy! [FOTO]

0

Piąta wygrana z rzędu wpadła na konto piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica. Szare Wilki nie zwalniają tempa i zdobyły kolejne punkty na własnym parkiecie. Tym razem ekipa trenera Krzysztofa Terebuna rozgromiła OSiR Komprachcice 41:27 (22:17). Za tydzień poprzeczka pójdzie na najwyższy pułap, bo świdniczanie podejmą mającą na koncie komplet punktów Tęczę Kościan.

ŚKPR był zdecydowanym faworytem starcia z beniaminkiem z Komprachcic, ale początek meczu był zaskakujący, bowiem to goście lepiej weszli w zawody i błyskawicznie odskoczyli na 6:2. W efekcie już w szóstej minucie trener Krzysztof Terebun musiał wziąć czas, aby wstrząsnąć swoją drużyną. Reprymenda podziałała i po powrocie na parkiet ŚKPR zaczął grać uważniej i co najważniejsze – skuteczniej. Już w 13. minucie po golu Pawła Starosty wyszedł na pierwsze prowadzenie (10:9). Komprachcice jeszcze tylko raz uzyskały jednobramkową przewagę, ale z czasem zaczęła zarysowywać się coraz wyraźniejsza dominacja Szarych Wilków. Dzięki urozmaiconej grze w ataku na listę strzelców wpisywali się kolejni gracze z pola i na przerwę ŚKPR schodził z wynikiem 22:17.

W drugiej połowie gospodarze poprawili grę w obronie, pojawiło się więcej okazji do kontr i dystans systematycznie się powiększał. W 49. minucie było już 35:20, a do bramki rywali trafił nawet Damian Olichwer, który rzutem przez całe boisko umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie ŚKPR wygrał 41:27 i pewnie zainkasował kolejny komplet punktów. – Nie jestem zadowolony z gry w obronie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Straciliśmy za dużo bramek, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Teraz przed nami dwa bardzo ważne mecze – z Kościanem i Świebodzinem. One pokażą miejsce, w jakim się znajdujemy – ocenił trener Terebun.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Miłosz Wołodkiewicz, przy czym była to niełatwa decyzja, bo cały zespół zagrał bardzo równo. U gości podobać mógł się zwłaszcza bramkarz Tomasz Oleksyn, który wieloma udanymi interwencjami uchronił swój zespół od jeszcze wyższej przegranej. Rywale zresztą zaprezentowali się naprawdę przyzwoicie, a uznanie budziły częste próby efektownych akcji z wrzutkami do skrzydłowych. Dodajmy, że zarówno Tęcza Kościan jak i Zew Świebodzin jak dotąd wygrały wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów otwierają tabelę. Przed ŚKPR-em jest jeszcze Dziewiątka Legnica. Legniczanie mają jeden punkt więcej, ale i jeden mecz więcej rozegrany.

ŚKPR Świdnica – OSiR Komprachcice 41:27 (22:17)

Przebieg meczu: 5 2:6, 10 7:9, 15 10:11, 20 13:12, 25 18:15 30 22:17, 35 26:17, 40 27:20, 45 31:20, 50 36:21 55 38:22, 60 41:27

ŚKPR: Olichwer 1, Wiszniowski – Starosta 7, Redko 6, Jankowski 6, Pęczar 6, Etel 5, Chmiel 4, Wołodkiewicz 4, K. Stadnik 2, Ingram, Jaroszewicz, Król

Karne: ŚKPR 4/3, OSiR 4/2

Kary: ŚKPR 10 minut, OSiR 4 minut