Strona główna Wydarzenia Korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Od poniedziałku zawieszone połączenia do Czech

Korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Od poniedziałku zawieszone połączenia do Czech

0

Koleje Dolnośląskie zawieszają od 9 listopada kursowanie pociągów transgranicznych do Czech. Ograniczenia, będące efektem planowanego zamknięcia decyzją czeskiego rządu granicy z Polską, obowiązują do 12 grudnia. Ponadto, od 8 listopada obowiązuje skorygowany rozkład jazdy pociągów.

W związku z zaplanowanym przez rząd Republiki Czeskiej zamknięciem od poniedziałku (9 listopada) granic z Polską oraz krajowymi obostrzeniami, Koleje Dolnośląskie zawieszają do 12 grudnia połączenia na odcinkach Szklarska Poręba Górna – Harrachov oraz Międzylesie – Lichkov. Oznacza to, że nie będą również kursowały pociągi w relacji Praga – Wrocław – Praga, obsługiwane we współpracy z LeoExpress.

Zamiar zamknięcia granicy państwowej strona czeska uzasadnia dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem w Polsce wyjaśnia Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – Są to linie o typowo turystycznym ruchu i to w obu kierunkach. Dlatego zarówno decyzja czeskich władz dotycząca ograniczenia wjazdu do Czech polskich obywateli, a także wdrażane w Polsce kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się oraz zamykanie obiektów handlowo-usługowych, sprawiają, realizowanie tych połączeń nie będzie po prostu możliwe.

W związku z tym Koleje Dolnośląskie wstrzymują przedsprzedaż biletów na zawieszone połączenia w dniu 9 listopada i później w ofercie „Taryfa Polska – Czechy” oraz we wszystkich taryfach do stacji Szklarska Poręba Huta i Szklarska Poręba Jakuszyce (te stacje z powodu zawieszenia połączeń na odcinku Szklarska Poręba Górna – Harrachovnie będą obsługiwane). Wcześniej nabyte bilety na zawieszone połączenia można zwrócić i nie będzie z tego tytułu potrącane tzw. odstępne – wyjaśnia Rodak.

Korekta rozkładu jazdy od niedzieli

8 listopada nastąpiła również korekta rozkładu jazdy, spowodowana pracami remontowymi realizowanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Wszystkich naszych pasażerów przed rozpoczęciem podróży prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy przypomina rzecznik dolnośląskiego przewoźnika. Najważniejsze zmiany:

  • na odcinku Wrocław Główny – Jelcz Laskowice, ze względu na przebudowę peronu i przejścia pod torami na przystanku Wrocław Brochów, pociąg nr 69500 relacji Legnica Jelcz Laskowice przez Wrocław Główny (odjazd 4:54), kursował będzie z pominięciem przystanku osobowego Wrocław Brochów,
  • od 9 listopada do 3 grudnia na odcinku Ząbkowice Śląskie Dzierżoniów w dniach kursować będzie komunikacja zastępcza,
  • w związku z wydłużeniem przez PKP PLK prac na odc. Kłodzko Polanica Zdrój, które powinny zakończyć się z końcem października, do 16 listopada na trasie będzie kursowała komunikacja zastępcza bez zmiany rozkładu jazdy pociągów ze względu na jej awaryjny tryb,
  • do 12 grudnia w dni wolne od pracy za pociąg nr 69339 (relacja Wrocław Główny Kudowa Zdrój), komunikacja zastępcza będzie kursować na odcinku Duszniki Zdrój (odj. 14:30) – Kudowa Zdrój.

/Koleje Dolnośląskie, opr. mn/