Strona główna Artykuł sponsorowany Najpiękniejsze miejscowości górskie w Polsce

Najpiękniejsze miejscowości górskie w Polsce

0

Które miejscowości w Polsce, poza oczywiście najbardziej znanym Zakopanem, cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów? Które oferują wiele atrakcji, a przy tym piękne widoki i smaczną regionalną kuchnię?

Zakopane choć jest najliczniej odwiedzaną miejscowością górską w Polsce, to w sezonie i w trakcie sportowych weekendów, ferii, jest mocno zatłoczone. Alternatywą są mniejsze miasta, które również wiele oferują, a nie jest tak tłoczno. Które z nich warto wziąć pod uwagę, myśląc o wypoczynku w polskich górach?

Krynica Zdrój
Pięknie położone miasto, jest uzdrowiskiem otoczonym trzema wzgórzami: Góry Parkowej, Jasiennika, Krzyżowej. Krynica Zdrój już od XIX wieku stawała się prężnie działającym uzdrowiskiem. Jest to niezwykły punkt na mapie Polski, miasto bogate w zabytki z rześkim klimatem i czystym powietrzem. Pijalnia Słotwinka powstała w 1806 roku. Kolejny zabytek to Łazienki Borowinowe, które datuje się na koniec XIX wieku.

Położona na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego Krynica Zdrój jest jednym z najatrakcyjniejszych miast zimą dla aktywnych. Narty, deska i mnóstwo dobrej zabawy. Latem czekają szlaki turystyczne o różnym poziomie trudności: żółte, czarne, zielone, czerwone. Dopełnieniem atrakcji jest smaczna, typowa dla tego regionu kuchnia. W wielu restauracjach znajdziesz również dania z kuchni staropolskiej i dobrze nam wszystkim znane jak schabowy.

Szczawnica
To kolejne z miast położone w województwie małopolskim. Mieszkańcy tego regionu choć często narzekają na brak pracy i konieczność emigracji, to są otoczeni najpiękniejszymi kurortami w Polsce. Szczawnica leży w Pieninach. Położona niedaleko rzeki Dunajec Szczawnica słynie z kwaśnych wód. Ponadto, czyste powietrze, sanatoria, pijalnia wód sprawiają, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych górskich miast we Polsce. W ostatnim czasie zainwestowano w jej odnowienie oraz zagospodarowano część terenów. Jest świetnym pomysłem zarówno na urlop latem jak i zimą.

Szczyrk
Małe miasteczko na Śląsku. I Ślązacy mają swoje góry, co prawda znacznie niższe niż mieszkańcy województwa małopolskiego, ale Szczyrk jest popularną miejscowością wypoczynkową. Położony jest w Dolinie rzeki Żylicy, a otaczają go góry Skrzyczne i Klimczok. Miejscowość nie jest duża, ale oferuje mnóstwo atrakcji o każdej porze roku. I nie jest tak tłoczno jak w większych miastach. Szczyrk to nie tylko zabytki, szlaki, stoki, ale również wodne szaleństwo dla dzieci.

Polska pełna jest pięknych górskich kurortów i choć Zakopane przyciąga jak magnez, warto wybierać też inne miejsca. Urokliwe i spokojniejsze.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJaką rolę w życiu firmy odgrywa agencja PR? Sprawdź 3 powody, dla których warto nawiązać taką współpracę!
Następny artykułOd stycznia podwyżka cen biletów w świdnickiej komunikacji