Strona główna Wydarzenia Świdnica Na co mogą liczyć świdniccy przedsiębiorcy w pandemii?

Na co mogą liczyć świdniccy przedsiębiorcy w pandemii?

0

Umorzenia lokalnego podatku, grupy na portalach społecznościowych. Urząd Miejski w Świdnicy informuje, jaką pomoc zaoferował przedsiębiorcom w dobie pandemii.

Podmioty, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji mogą składać wnioski o udzielenie ulgi w podatku od nieruchomości, a także starać się o rozłożenie na raty, odroczenie zaległości lub umorzenie czynszu najmu gminnych lokali użytkowych. Łączna kwota pomocy wyniosła już do tej pory ponad 316 tys. zł – informuje świdnicki magistrat.

Składanie wniosków o udzielanie ulg zarówno w spłacie należności cywilnoprawnych, jak i dotyczących zobowiązań podatkowych, spowodowanych epidemią koronawirusa, powinno dotyczyć kolejnych miesięcy następujących po 13 marca br.  – Każdy złożony wniosek będzie traktowany indywidualnie. W przypadku gdy sytuacja finansowa przedsiębiorcy nadal będzie trudna, mimo przyznanej ulgi, będzie możliwe ponowne wystąpienie z wnioskiem o zmianę wydanej decyzji ulgowej lub o zmianę zawartego porozumienia – dodaje Anna Skrzypacz, dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego.

Udzielenie ulgi w spłacie zobowiązań nastąpi w ramach pomocy de minimis, dlatego niezbędne jest dostarczenie wymaganych dokumentów dotyczących pomocy publicznej. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach BiP Urzędu Miejskiego:

http://bip.swidnica.nv.pl/swidnica,m,11948,ulgi-rozlozenie-na-raty-odroczenie-terminu-platnosci-umorzenie.html
http://bip.swidnica.nv.pl/swidnica,m,11998,ulgi-lokale-uzytkowe-i-mieszkalne.html

Wniosek  z wymaganymi załącznikami przedsiębiorca może złożyć:

– w formie elektronicznej na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, podpisany profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
– w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica
– poprzez umieszczenie korespondencji w skrzynce podawczej zlokalizowanej przy wejściu do urzędu.
Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30, informacje szczegółowe udzielane są pod numerami telefonów:

74/ 856 28 05 ulgi w zakresie podatku od nieruchomości, podatków od środków transportowych – osoby prawne;
tel.  74/ 856 28 99 ulgi w zakresie podatku od nieruchomości – osoby fizyczne;
tel.  74/ 856 28 79 rozkładanie na raty, odraczanie zaległości z tytułu czynszu najmu gminnych lokali użytkowych.

Ponadto:

– Dedykowana grupa na portalu Facebook pt. „Zakupy w Świdnicy” . Stała się wirtualnym centrum wymiany informacji i jest możliwością zaprezentowania swoich usług i produktów.
– Strona na portalu Facebook „Świdnica Przedsiębiorcom”, która zapewnia kompleksową, bieżącą informację gospodarczą oraz wsparcie w nawiązywaniu współpracy z innymi przedsiębiorcami.
– Specjalna strona internetowa „ŚWIDNICA NA WYNOS” z aktualną bazą lokali gastronomicznych oferujących swoje usługi na wynos, wraz z godzinami otwarcia, stroną internetową i telefonem kontaktowym.
– Zakładka na stronie internetowej urzędu dla przedsiębiorców „ŚWIDNICA PRZEDSIĘBIORCOM – PAKIET POMOCOWY”, gdzie przedstawiono w sposób szczegółowy formy wsparcia biznesu wraz z załączeniem wymaganych dokumentów.
– TelePunkt informacyjny dla przedsiębiorców (tel. 74/ 856 28 91, 74/ 856 28 60, 605 762 069 i 502 431 874 w godz. 7:30 do 15:30).

Poprzedni artykułJak w czasie pandemii zredukować koszty związane w wynajmowaniem biura? Najkorzystniej wybierając biuro wirtualne
Następny artykułOdrabiamy zaległości, dziś zmierzymy się z Kaliszem