Strona główna 0_Slider Limit pobrań, długie oczekiwanie i koniec badań odpłatnych w świdnickim punkcie wymazów

Limit pobrań, długie oczekiwanie i koniec badań odpłatnych w świdnickim punkcie wymazów

3

Tylko 50 wymazów dziennie, wydłużony do 10 dni czas oczekiwania na wynik i odwołanie testów odpłatnych. Punkt poboru wymazów do testu na SARS-CoV-2 drastycznie ogranicza działanie. – Nie wyrabiamy się – rozkłada ręce Jolanta Sobczak, kierownik działu organizacyjnego szpitala w Bolesławcu, który prowadzi świdnicki punkt.

Zapotrzebowanie jest ogromne i przerosło nasze możliwości. Musieliśmy wprowadzić ograniczenia, by zrealizować już rozpoczęte badania – tłumaczy przedstawicielka bolesławieckiego szpitala. Punkt w Świdnicy do odwołania będzie czynny od 7.30 do zakończenia limitu dziennego pobrań. Codziennie próbka do badań będzie pobierana tylko od 50 osób. – Ograniczenia będą obowiązywały aż do odwołania. Z powodu ogromnej liczby zleceń  od lekarzy nie mamy w tej chwili możliwości wykonywania testów odpłatnych – tłumaczy Jolanta Sobczak. Szpital poszukuje do pracy mikrobiologów, diagnostów i biotechnologów. Kontakt pod numerem 75 738 02 66 lub e-mail [email protected]

Punkt pobrań został uruchomiony 22 października w kontenerze, ustawionym przy Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Armii Krajowej w Świdnicy. Wszelkie informacje związane z terenowymi punktami poboru testu COVID-19 udzielane są pod numerem telefonu +48 795 569 524.

Mapa punktów pobrań w Polsce znajduje się na stronie pacjent.gov.pl

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNie zachował bezpiecznego odstępu [FOTO]
Następny artykułDwie najbliższe akcje pobierania krwi w Świdnicy odwołane