Strona główna 112 Kumulacja: nietrzeźwy, bez uprawnień i poszukiwany

Kumulacja: nietrzeźwy, bez uprawnień i poszukiwany

0

Zrobił wszystko, czego nie powinien robić kierowca i błyskawicznie trafi do więzienia, bo był poszukiwany za inne przestępstwa.

W niedzielny poranek, 22 listopada, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, patrolujący  Świdnicę na jednej z ulic  zwrócili uwagę na niepewnie jadący samochód osobowy. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i postanowili je zweryfikować. W trakcie kontroli przeprowadzone badanie wykazało u 34-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

34-latek nie posiadał przy sobie również blankietu prawa jazdy. Jak się okazało, ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do października 2021 roku. To nie koniec listy win.  34-latek bowiem był poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna  został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego.

34-latek ponownie stanie przed sądem i będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułZmarło już 50 mieszkańców powiatu zarażonych SARS-CoV-2. Raport z Polski i województwa
Następny artykułPolicjant pokonał koronawirusa, oddał osocze i apeluje do innych ozdrowieńców