Strona główna Wydarzenia Żarów Książka na wynos w żarowskiej bibliotece

Książka na wynos w żarowskiej bibliotece

0

Od 7 listopada obowiązują ograniczenia w działalności instytucji kultury, które zostały wprowadzone przez rząd w celu ograniczenia epidemii koronawirusa. Zamknięte zostały teatry, filharmonie, opery, muzea, kina, domy kultury, galerie sztuki oraz biblioteki. Pomimo wprowadzonych restrykcji, literacki głód czytelników na różne sposoby próbują zaspokoić placówki biblioteczne działające na terenie powiatu świdnickiego, w tym biblioteka w Żarowie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników żarowska biblioteka uruchamia akcję „Książka na wynos”. Teraz wystarczy, że zadzwonisz do biblioteki a książki, które chcesz wypożyczyć będą dla ciebie przygotowane następnego dnia – informuje żarowski magistrat.

Procedura wypożyczeń „na wynos” wygląda następująco:

  • czytelnik zamawia poprzez katalog on-line, telefonicznie, e-mailowo wybrane publikacje,
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,
  • bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,
  • o omówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją np. na stoliku przed wejściem, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualnie zwroty.

Wypożyczalnia dla dorosłych: tel. 74 857 04 35, e-mail [email protected], wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 74 857 05 96, e-mail: [email protected]. Akcja „Książka na telefon” obowiązuje od 24 listopada do odwołania.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułOrtograf na tabliczce z nazwą ulicy
Następny artykułTynk cementowo wapienny