Strona główna Sport Piłka nożna Kapitalny występ świdniczan. Tytuł mistrzowski o krok…

Kapitalny występ świdniczan. Tytuł mistrzowski o krok…

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica są już o włos od mistrzostwa II ligi dolnośląskiej trampkarzy i awansu do najlepszej ósemki drużyn na terenie naszego województwa. W spotkaniu zdecydowanego lidera rozgrywek z wiceliderem tabeli, biało-zieloni nie dali najmniejszych szans Górnikowi Wałbrzych, wygrywając aż 8:2.

Przed rozpoczęciem tego pojedynku podopieczni trenera Piotra Krygiera mieli cztery punkty przewagi nad Górnikiem Wałbrzych. Dla biało-niebieskich była to zatem jedna z ostatnich szans na zredukowanie tej straty i zbliżenie się do naszego zespołu. Zaczęło się dla nich nieźle, bo w 10. minucie do sieci gospodarzy trafił Dominik Janik. Później to, co wydarzyło się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest chyba najlepszym obrazem tego, komu należy się tytuł mistrzowski jesienią 2020 roku. Miejscowi rozkręcali się z minuty na minutę, a cały pojedynek to „teksańska masakra piłą mechaniczną”. Już w 12. minucie wyrównał Eryk Korab, do przerwy dwukrotnie bramkarza gości pokonał jeszcze Jakub Król, a raz Alex Kindel. Zrobiło się zatem 4:1 dla Polonii-Stali Świdnica. Po przerwie biało-zieloni nie zamierzali zwalniać, kolejne dwa trafienia dołożył Jakub Król, a po jednym golu zanotowali Hubert Lipiński i Patryk Taratuta. W tym czasie przeciwnicy odpowiedzieli jednym trafieniem autorstwa Dominika Janika, a starcie zakończyło się rezultatem 8:2. Polonia-Stal Świdnica wciąż jest niepokonana w rozgrywkach ligi dolnośląskiej trampkarzy. Na swoim koncie mamy 8 zwycięstw i 1 remis. Obecnie na trzy kolejki przed końcem rozgrywek wyprzedzamy Górnika o 7 punktów, a trzeci Górnik Nowe Miasto Wałbrzych traci już 11 „oczek”. W najbliższy weekend postaramy się postawić kropkę nad „i”, mierząc się na własnym terenie z Forzą Wrocław.

Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 8:2 (4:1)

Polonia-Stal: Wiecheć, Widła, Dudzic, Jarosz, Kindel, Korab, Król, Kula, Lipiński, Pawlik, Sauter, Taratuta, Cybruch, Malinowski, Safian, Wiatrowski, Zaczyński.

Poprzedni artykułPrzyznał się do przemocy wobec kobiety. Został brutalnie pobity przez kompanów. Jest akt oskarżenia
Następny artykułOdszedł przyjaciel świdnickiej siatkówki!