Strona główna 0_Slider Iluminacje i moc atrakcji! Parowozownia św. Mikołaja w jaworzyńskim muzeum

Iluminacje i moc atrakcji! Parowozownia św. Mikołaja w jaworzyńskim muzeum

0

W tym roku mija 10 lat od przejazdu pierwszego Pociągu Św. Mikołaja, który corocznie entuzjastycznie był witany przez tysiące dzieci na dolnośląskich dworcach kolejowych. Pandemia pokrzyżowała wyjazdowe plany świąteczny i noworoczny okres na 2020 i mimo że Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej działa w ograniczonym zakresie, już od najbliższej soboty, 5 grudnia, szykuje się moc atrakcji.

Zdjęcie archiwalne

Z powodu epidemii nie możemy uruchomić Pociągu Św. Mikołaja, w tym roku zabytkowa lokomotywa parowa TKt48-18 oraz wagony pozostaną na 2,5 ha bocznicy Muzeum, a Święty Mikołaj i jego elfy zamieniają Muzeum Kolejnictwa na Parowozownię Świętego Mikołaja, pełną świątecznej magii dla dzieci w każdym wieku – zapowiadają pracownicy muzeum.

Na muzealnej bocznicy zabytkowe parowozy i wagony będą mienić się kolorowymi świątecznymi światełkami, a budynki zyskają wspaniałą iluminację oraz dekoracje. Pomimo trudnych czasów epidemii, muzealna bocznica jest dopuszczona do bezpiecznego zwiedzania. Przy wejściu do muzeum w zabytkowym, rozświetlonym wagonie znajduje się poczta św. Mikołaja, gdzie dzieci mogą napisać listy do świętego Mikołaja, wrzucić je do specjalnej skrzynki pocztowej na Biegunie Północnym, a za kilka dni otrzymać osobistą odpowiedź od świętego. Po wcześniejszej rezerwacji w tygodniu oraz w każdy grudniowy weekend czeka na grzeczne dzieci św. Mikołaj, który wręczy przygotowane wcześniej prezenty. W każdy weekend będzie odbywać się przejażdżka zabytkowym taborem kolejowym po rozświetlonej bocznicy kolejowej. Z otwartego wagonu (który zgodnie z rozporządzeniem o bezpieczeństwie będzie miał tylko 50 % zajętych miejsc) będzie można zwiedzić Trasę Parowozową.

Wnętrz nie będzie można zwiedzać, ale goście mogą się rozgrzać  filiżanką gorącego kakao, czekolady, kawy lub świątecznego rozgrzewającego napoju (w opcjonalnym pamiątkowym kubku z jaworzyńskiej Porcelany Karolina ) i delektować się świeżo upieczonym i pierniczkami.

Ważne informacje:
– Otwarcie Magicznej Parowozowni zaplanowane jest w weekend 5 i 6 grudnia, a dodatkową atrakcją są przejazdu zabytkową lokomotywą w świątecznej iluminacji.
– Grupy oprowadzanie przez Przewodnika w reżimie sanitarnym maks. w grupach 10 osobowych.
– Muzeum jest otwarte codziennie z wyjątkiem poniedziałku, a zwiedzać można od 11.00 do 19.00.
– Kontakt muzeumkolejnictwa.pl

Dodatkowo każdy weekend w Magicznej Parowozowni Muzeum Kolejnictwa w grudniu i styczniu ma swój temat i jest dostosowany do konkretnej grupy wiekowej oraz zainteresowań.
5 i 6 grudnia – Mikołajkowy Weekend
12 i 13 grudnia – Prezentacje świątecznych lokomotyw spalinowych
19 i 20 grudnia – Prezentacje Warszawy M20 w świątecznej odsłonie
26 i 27 grudnia – Poszukiwania prezentów na muzealnej bocznicy – gra terenowa
31 grudnia- Sylwestrowe nocne zwiedzanie Muzeum
1, 2, 3 stycznia – Noworoczne spotkanie z Tomkiem i jego przyjaciółmi
6 stycznia – Orszak Trzech Lokomotyw
9-10 stycznia – Prezentacje Warszawy M20

/Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej/

Poprzedni artykułKosztował 800 tysięcy złotych. Resztki po projekcie „Citywalk” w opłakanym stanie
Następny artykułSiatkarki Volley’a wkroczyły na właściwe tory!