Strona główna 0_Slider Harcerskie obozy powrócą do Niesulic. Nie zabraknie też Leśnych Biwaków Rodzinnych!

Harcerskie obozy powrócą do Niesulic. Nie zabraknie też Leśnych Biwaków Rodzinnych!

1

Pandemia koronawirusa i wprowadzone z jej powodu liczne obostrzenia zmusiły świdnicki Hufiec ZHP do rezygnacji z organizowania obozów i kolonii w Niesulicach w 2020 roku. Była to pierwsza tego typu sytuacja w ponad 50-letniej historii świdnickiej bazy nad jeziorem Niesłysz. Chociaż wciąż trudno przewidzieć, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku, druhowie już teraz zapowiadają powrót do Niesulic.

Przypomnijmy, decyzję o nieorganizowaniu w 2020 roku obozów i kolonii harcerskich ogłoszono pod koniec maja. – Tegoroczny wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży został obwarowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej licznymi procedurami oraz reżimami sanitarnymi, których zdecydowana większość organizatorów nie jest w stanie spełnić. Dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz wychowawców i personelu jest dla nas priorytetem i dlatego też, z wielkim bólem w sercu, podjęliśmy decyzję o nieorganizowaniu obozów i kolonii w Harcerskiej Bazie Obozowej w Niesulicach w sezonie 2020. Ta sytuacja jest bezprecedensowa i bardzo trudna dla nas wszystkich. Obozy i kolonie organizujemy w Niesulicach od 52 lat i to pozwalało nam utrzymywać płynność i stabilność naszych działań oraz umożliwiało stałe podwyższanie standardu obozowania – informował wówczas Hufiec ZHP w Świdnicy. Aby piękny teren nad jeziorem Niesłysz nie stał pusty, zaproponowano indywidualne odwiedziny w ramach projektu Leśnych Biwaków Rodzinnych, który do Niesulic przyciągnął ponad tysiąc osób.

Świdniccy harcerze optymistycznie patrzą teraz na rok 2021 i zapowiadają powrót do letniej bazy. – Z radością informujemy, że podjęliśmy decyzję o organizacji HAL 2021 w Niesulicach w terminach: 02.07-16.07.2021 – I turnus, 16.07-30.07.2021 – II turnus, 30.07-29.08.2021 – Leśne Biwaki Rodzinne. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja związana z pandemią, na ile ulegnie ona poprawie, a tym samym pozwoli nam na organizację wypoczynku w formule i wielkości jak w 2019 roku. Być może będziemy musieli przestrzegać sztywnych procedur co do wielkości turnusów, obostrzeń sanitarnych i zatrudniania personelu. Stąd też nasza decyzja o organizacji dwóch, a nie trzech turnusów obozów dla dzieci i młodzieży – przekazali przedstawiciele świdnickiego hufca.

Informacje dotyczące oferty oraz zapisów przekazywane będą za pośrednictwem strony internetowej Hufca ZHP w Świdnicy.

/Hufiec ZHP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPo śmierci Macieja Aleksiuka z Roztoki ochroniarz i menadżer klubu z zarzutami
Następny artykułBlisko sto nowych zakażeń w powiecie świdnickim. Ponad 600 kolejnych ofiar koronawirusa w kraju