Strona główna Galeria Świdnicka Górnik II Zabrze – Dabro-bau Polonia Stal Świdnica

Górnik II Zabrze – Dabro-bau Polonia Stal Świdnica [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica powalczą dzisiaj na wyjeździe o kolejne punkty. Tym razem biało-zielonym przyjdzie się zmierzyć  z rezerwami ekstraklasowego Górnika Zabrze. Start spotkania o godzinie 13:00, zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Zagramy w następującym składzie: B. Kot, P.Paszkowski, Sowa, Salamon, Sztylka, Borowy, Frankiewicz, Tragarz, Szuba, Krakowski, Myrta. Na ławce rezerwowych usiedli: Koziarz, Białas, Szczygieł, Kozachenko, Stachurski, B.Paszkowski, Filipczak.

Poniżej link do prezentacji VIDEO składu Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica:

Skład Górnika Zabrze prezentuję się następująco: Tomala – Szymański, Surowiec, Flak, Baranowicz, Kulanek, Pranica, Szkudlarek, Korbecki, Lukoszek, Zawada. Na ławce rezerwowych znaleźli się: Ćwik, Martuszewski, Wingralek, Kobylarczyk, Skiba, Kowalik, Jaksik.

Świdniczanie mecz rozegrają na boisku w dzielnicy Zabrza – Mikulczycach. Pogoda dopisuje, nad stadion góruje słońce, a zawodnicy obydwu zespołów rozgrzewają się przed nadchodzącym spotkaniem.

Zawodnicy wychodzą na murawę. Kapitan naszego zespołu – Wojciech Sowa wylosował piłkę, zatem biało-zieloni wykonają pierwsze podanie w tym meczu.

1′ – rozpoczynamy mecz. Ze środka zaczyna Szuba.

2′ – rzut wolny dla zespołu Górnika w środkowej strefie boiska

3′ – dobrze zapowiadała się akcja, ale niecelnie podał Tragarz, piłkę przejęli gospodarze

4′ – spalony Górnika Zabrze, z pola karnego rozpocznie Kot

5′ – dobra akcja świdniczan. W pole karne piłkę ze skrzydła dogrywał Tragarz, zagrożenie oddalają rywale

5′ – gospodarze w natarciu, ale dobrze w polu karnym zachowują się defensorzy Polonii Stali

7′ – rzut wolny na połowie rywala dla świdniczan

8′ – doskonała akcja Górnika wynikająca z błędu indywidualnego jednego z naszych obrońców. Czujność zachował jednak Kot i nadal mamy remis

10′ – gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie obydwa zespoły szukają szans na rozegranie dobrej akcji ofensywnej

11′ – rzut rożny dla gospodarzy. Bez problemu oddalamy zagrożenie od naszej bramki

13′ – rzut wolny z rogu naszego pola karnego. Piłka obija jednak mur i wraca do gry

14′ – dobre rozegranie biało-zielonych. Podanie w ostatniej chwili przechwycił obrońca Górnika, który wślizgiem wyprzedził nabiegającego Myrte

15′ – w pierwszym kwadransie to zawodnicy gospodarzy częściej utrzymują się przy piłce. Górnik nie korzysta jednak z ataku pozycyjnego. Zawodnicy rywala starają się grać długą piłką omijając drugą linię, która bezpośrednio ma doprowadzić do sytuacji bramkowej

18′ – dobrze odbieramy piłkę w pressingu, ale nie przekłada się to na sytuację bramkowe. Brakuje nam skuteczności w rozegraniu piłki pod bramką rywala

21′ – kolejny dobry obiór na połowie rywala. Na skrzydle rozpędzał się Krakowski, zmuszając obrońców Górnika do wybicia piłki na rzut rożny

22′ – dobre dośrodkowanie Sztylki z narożnika boiska. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Salamon, ale piłka uderzona po koźle nie sprawiła problemu bramkarzowi Górnika Zabrze

23′ – w odpowiedzi atak gospodarzy, ale bez zagrożenia dla bramki ochranianej przez Kota

24′ – faul dla zespołu Górnika pod naszym polem karnym. Uderzenie Baranowicza w „koszyczek” łapie Kot

25′ – żółta kartka dla kapitana gospodarzy – Kulanka, który utrudniał rozegranie akcji naszemu bramkarzowi

26′ – rzut wolny w środkowej strefie dla biało-zielonych, uderzamy jeszcze obitą piłkę, ale wędruje ona wysoko ponad poprzeczką

27′ – niestety po całkiem dobrym fragmencie gry naszego zespołu tracimy gola. Akcję rozpoczęła się na skrzydle, następnie dośrodkowaną piłkę uderzył jeden z graczy Górnika, piłka odbiła się jeszcze od słupka i do pustej bramki dobił ją napastnik rywala

28′ – mieliśmy natychmiastową szanse na wyrównanie, ale nieco za mocno dograna piłka do Myrta wylądowała w rękawicach bramkarza Górnika

29′ – rzut rożny dla gospodarzy, niewiele brakło a mielibyśmy 2:0. Świetnie w naszym polu karnym znalazł się Zawada, który uderzył głową po długim słupku. Piłka na nasze szczęście minęła światło bramki Kota

31′ – kolejna dobra akcja Górnika. Dograna ze skrzydła piłka nie znalazła jednak adresata i nadal biało-zieloni przegrywają tylko różnicą jednego gola

33′ – rzut wolny w kole środkowym dla gospodarzy, faulował Frankiewicz

35′ – próba uderzenia zza pola karnego Korbeckiego, piłka obija defensorów Polonii Stali i wraca do gry

37′ – dobra akcja świdniczan. Piłkę ze środka dograł Szuba, a ze skrzydła zszedł Krakowski, który zdecydował się na uderzenie. Rzut rożny dla naszego zespołu jednak bez zagrożenia dla bramki rywala

38′ – dobrze na skrzydle rozgrywali gospodarze, wywalczyli kolejny rzut rożny, bez zagrożenia dla naszej bramki

40′ – na skrzydle rozpędzał się Myrta, w ostatniej chwili piłkę wyłuskał mu jednak obrońca rywala

41′ – żółtą kartką ukarany P. Paszkowski

43′ – z dystansu uderza kapitan gospodarzy – Kulanek, pewnie łapie piłkę Kot

44′ – rzut wolny w środkowej strefie dla naszego zespołu. Do dośrodkowania w pole karne nie doskakuje jednak żaden z naszych piłkarzy

45′ – doskonała sytuacja na podwyższenie wyniku dla Górnika. Z linii bramkowej piłkę wybija Salamon, a następnie na rzut rożny odbija futbolówkę P. Paszkowski

45+1 – z dystansu uderza pomocnik Górnika Zabrze, piłka przelatuję wysoko ponad poprzeczką, a sędzia po tym zagraniu kończy pierwszą połowę meczu. Do przerwy przegrywamy 1:0.

Pierwsze czterdzieści pięć minut było dość intensywne. Zarówno piłkarze Górnika, jak i Polonii Stali mieli swoje szansę, ale zdecydowanie bliżej zdobycia gola na 2:0 byli gospodarze niż my mieliśmy szansę na remis. W sumie biało-zieloni oddali jeden groźny strzał, z którym poradził sobie Tomala. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, a ich podania cechowały się większą dokładnością. Mamy jednak nadzieję, że w drugiej połowie świdniczanom nie zabraknie krzepy i postarają się o zmianę dotychczasowego wyniku.

46′ – rozpoczynamy drugą część tego spotkania. W biało-zielonej ekipie jedna zmiana: schodzi Frankiewicz, a na boisku melduje się Filipczak

46′ – pechowo rozpoczynamy drugą połowę. W pierwszej akcji drugiej połowy tracimy drugiego gola. Autorem trafienia Korbecki. Górnik II Zabrze 2:0 Dabro-bau Polonia Stal Świdnica

47′ – kolejna doskonała szansa dla gospodarzy. W sytuacji sam na sam zimną krew zachował jednak Kot, który ponownie ratuje nasz zespół

48′ – tym razem to świdniczanie dobrze zaatakowali. Dośrodkowywał Szuba, a głowa piłkę w stronę bramki skierował Borowy, zabrakło jednak celności

51′ – piłkarze obydwu zespołów na przemian przejmują i tracą piłkę w środkowej strefie boiska

53′ – biało-zieloni starają się atakować, ale niewiele z tego wynika. Nadal brakuje nam dokładności w rozegraniu, a pojedynki główkowe częściej wygrywają rywale

55′ – doskonała akcja gospodarzy, ale napastnik pośpieszył się z wyjściem i był na pozycji spalonej

56′ – na skrzydle rozpędzał się Krakowski, ale przegrał on pojedynek z obrońcą rywala i stracił piłkę

58′ – ponownie ratuje nas z opałów Kot. Piłkę straciliśmy na połowie rywala, a gracze Górnika momentalnie popędzili z kontrą. Jednak w pojedynku jeden na jeden ponownie górą nasz bramkarz. Nie można przy tym nie wspomnieć o słabym zachowaniu Filipczaka, który przerzucony nie nadążył za wyprzedzającym go rywalem

60′ – schodzi Tragarz, wchodzi B. Paszkowski

61′ – B. Paszkowski mógłbym mieć wejście smoka, młody pomocnik holował piłkę od środka boiska, zdecydował się na samodzielną akcję i z okolic linii pola karnego oddał groźny strzał. Ta akcja mogła się podobać

63′ – rzut wolny na połowie rywala dla biało-zielonych

65′ – lepszy fragment gry naszego zespołu, biało-zieloni dobrze odbierają piłkę w pressingu i nie pozwalają na wyjście z akcją rywalowi

67′ – dobra akcja indywidualna Krakowskiego. Ze skrzydła zszedł do środka, przedryblowując przy tym dwóch obrońców Górnika, jego podanie zdołał jednak wybić obrońca Górnika Zabrze. Widać w grze naszych piłkarze wolę walki!

69′ – podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszczają: Kulanek i Zawada , a na placu gry meldują się Skiba i Kobylarczyk

70′ – żółtą kartką ukarany Myrta

72′ – rzut wolny w środkowej strefie dla Górnika. Szybkie rozegranie stworzyło zagrożenie pod naszą bramką, ale strzał rywala był bardzo niecelny

74′ – kolejna dobra akcja Górnika Zabrze, ale tym razem zabrakło skuteczności pod bramką. Strzał niecelny, od bramki zacznie Kot

75′ – żółtą kartką upomniany Kobylarczyk

76′ – kolejna dobra akcja B. Paszkowskiego. Mamy rzut rożny.

77′ – mamy gola kontaktowego na 1:2! Strzelcem bramki Krakowski, walczymy dalej!

79′ – kolejna podwójna zmiana w szeregach rywala. Na boisku meldują się Martuszewski i Jaksik, a boisko opuszczają Pranica i Szkudlarek

82′ – strzelony gol dodał skrzydeł biało-zielonym Znacznie częściej gra toczy się na połowie rywala, a nasi piłkarze wszelkimi sposobami starają się przełamać defensywę gospodarzy

85′ – piłkarze Górnika coraz częściej grają niedokładanie, dobrze w pressingu spisują się biało-zieloni

88′ – świdniczanie w natarciu. Niewiele zabrakło, a mielibyśmy remis. Uderzenie Borowego przelatuje jednak centymetry nad poprzeczką rywala

89′ – ponownie po lepszym fragmencie gry naszego zespołu tracimy bramkę. Gola na 3:1 strzela Kobylarczyk zaprzepaszczając praktycznie nasze szanse na wyrównanie w tym meczu

90’+1 – rzut karny dla świdnickiego zespołu. Do piłki na 11 metrze podchodzi Szuba i pewnym strzałem w boczną siatkę zdobywa gola na 3:2. Walczymy do końca!

90’+3 – praktycznie nie schodzimy z połowy rywala, brakuje jednak dokładności w rozegraniu

Koniec meczu. Przegrywamy 3:2, ale nie można odmówić naszym piłkarzom woli walki i serca pozostawionego na boisku. Szkoda, że kolejne dobre spotkanie nie przynosi rezultatu w postaci punktów w ligowej tabeli

Poprzedni artykułKilkadziesiąt nowych zakażeń w powiecie świdnickim, zmarło kolejnych 6 chorych