Strona główna 0_Slider Fragment Wrocławskiej do remontu w 2021 roku

Fragment Wrocławskiej do remontu w 2021 roku

0

W związku z planowaną przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebudową sieci wodociągowej, w przyszłym roku wymieniona zostanie nawierzchnia ponad 600-metrowego odcinka ulicy Wrocławskiej. Drogowa inwestycja sfinansowana zostanie ze środków miejskiej spółki wodociągowej oraz z budżetu województwa dolnośląskiego. Świdnicki magistrat właśnie ogłosił przetarg na wykonanie prac.

Na wniosek Gminy Miasto Świdnica, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu (DSDiK) zadeklarowała wolę współfinansowania remontu nawierzchni jednego pasa jezdni drogi wojewódzkiej nr 379 – ulicy Wrocławskiej. Drugi pas jezdni ma zostać odtworzony na koszt Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, po zakończeniu przez nie przebudowy sieci wodociągowej we wskazanej lokalizacji. Powyższe roboty planowane są do wykonania w 2021 roku – wyjaśniał w sierpniu Maciej Gleba, dyrektor wydziału dróg i infrastruktury miejskiej w świdnickim magistracie.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, przeprowadzenie procedury mającej na celu wyłonienie wykonawcy prac powierzono Urzędowi Miejskiemu w Świdnicy, który 24 listopada ogłosił przetarg na wykonanie remontowanie nawierzchni odcinka drogi wojewódzkiej nr 379. W ramach planowanych prac remontowych przewidziano m.in. wymianę nawierzchni ulicy Wrocławskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wodną do okolic skrzyżowania z ulicą Łączną, remont wjazdów na posesje, wykonanie prac związanych z odwodnieniem regularnie zalewanego chodnika po stronie numerów parzystych ulicy Wrocławskiej, na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rzeźniczej.

Zgodnie z informacjami zawartymi w ogłoszeniu o przetargu, wartość zamówienia oszacowano na około 675 tys. złotych. Roboty drogowe mają być prowadzone w koordynacji ze Świdnickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, które przystąpi do przebudowy sieci wodociągowej na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. Zakończenie prac drogowych planowane jest na 30 listopada 2021 roku.

Orientacyjny zakres prac remontowych (mat. UM Świdnica)

/mn/

Poprzedni artykułZieleń przed magistratem do wymiany
Następny artykułWygodniej ze Złotego Lasu do Dziećmorowic