Strona główna Sport Piłka ręczna Chłopcy liderami tabeli

Chłopcy liderami tabeli

0

Cztery mecze o punkty rozegrały w ostatnich dniach młodzieżowe zespoły ŚKPR-u Świdnica. Najlepiej spisała się debiutująca w rozgrywkach drużyna chłopców – ŚKPR-u II Świdnica, która na turnieju w Świebodzicach wygrała dwa spotkania i zasiadła w fotelu lidera. Bez punktów, ale z cennym doświadczeniem swoje występy zakończyły trzecioligowe rezerwy oraz występująca w Dolnośląskiej Lidze Młodzików drużyna chłopców.

Na pierwsze punkty wciąż czeka tworzona w większości przez bardzo młodych zawodników drużyna rezerw. W niedzielę podopieczni trenera Patryka Dębowczyka przegrali w Świdnicy z KS-em Środa Śląska 23:32 (15:16). Do 40. minuty mecz był bardzo wyrównany. Częściej na prowadzeniu byli goście, ale świdniczanie nie pozwalali odskoczyć rywalom na większą liczbę trafień. Co więcej, we wspomnianej 40. minucie po trafieniu najskuteczniejszego w ŚKPR-ze Kamila Stadnika Szare Wilki wyszły na jednobramkowe prowadzenie (20:19). Niestety, w tym momencie nasz zespół „stanął” i do końca spotkania rzucił zaledwie trzy gole. Takich problemów ze skutecznością nie mieli przeciwnicy. Ekipa ze Środy Śląskiej regularnie punktowała i ostatecznie zwyciężyła 32:23. W kolejnym meczu (28.11) rezerwy ŚKPR-u zmierzą się w Lubinie z drugim zespołem superligowego Zagłębia.

ŚKPR II Świdnica – KS Środa Śląska 23:32 (15:16)

ŚKPR II: Wiszniowski, Mirga, Radziszewski – K. Stadnik 8, Mleko 4, Bal 3, Szymanowski 3, Kuprin 2, Ingram 1, Szczepański 1, Westerlich 1, Stramek, J. Stadnik, Krawczyk

Zespół chłopców trenera Krzysztofa Terebuna próbuje swoich sił także w rozgrywkach młodzików. Po wygranej na inaugurację w Oleśnicy, tym razem młodziutkie Szare Wilczki uległy na wyjeździe drużynie PR Gmina Siechnice 19:24 (10:12). ŚKPR dzielnie stawiał czoła rywalom. Dopiero w ostatnim kwadransie zarysowała się wyraźniejsza przewaga rywali. Spotkanie z Siechnicami, faktycznie trzeciej kolejki rozegrano awansem. Natomiast formalnie mecz drugiej kolejki ze Śląskiem Forza Akademia Wrocław został przełożony na czwartek, 3 grudnia.

PR Gmina Siechnice – ŚKPR II Świdnica 24:19 (12:10)

ŚKPR II: Anioł – Mitek 8, Surma 8, Ruszaj 2, Czerwiński 1, D. Błaszczyk, Pamuła, Wieczorek, Szczygieł, Choiński, Czapla

Trwa znakomita passa naszej najmłodszej drużyny. Debiutujący w rozgrywkach ligowych podopieczni trenerki Justyny Curyl po wygranych na turnieju w Świdnicy z Borem Oborniki Śląskie i GOKiS-em Kąty Wrocławskie, tym razem wróciły z jednym zwycięstwem z rozegranego w poniedziałek, 23 listopada turnieju w Świebodzicach! Młodzi świdniczanie najpierw pokonali miejscową Victorię 15:5 (9:3), a następnie rozprawili się z Siódemką Miedzią II Legnica 16:8 (10:4). W obu spotkaniach nasza drużyna była wyraźnie lepsza i zasłużenie zgarnęła komplety punktów. Tylko w meczu z Siódemką rywale na samym początku byli na prowadzeniu (1:0). Po tych zwycięstwach młody ŚKPR został liderem swojej grupy. Warto jeszcze dodać, że gospodarze turnieju – świebodzicka Victoria była prowadzona przez Donatę Rzepeckę (Lulczyk) i Michała Rzepeckiego – byłą trenerkę i zawodnika naszego klubu. Dziś to handballowe małżeństwo swoją pracą dokłada cegiełkę do odbudowy męskiej piłki ręcznej w Victorii, która aktualnie jest nieco w cieniu sekcji kobiecej. Następny turniej ŚKPR II zagra w 12 lub 13 grudnia w Jeleniej Górze. O punkty powalczą tam z miejscowym Śniadkiem oraz PR Gmina Śiechnice.

Victoria Świebodzice – ŚKPR II Świdnica 5:15 (3:9)

ŚKPR II: Szewczyk, Wasilewicz – Szychowski 4, F. Stadnik 3, F. Paluch 2, Kozar 2, St. Stramek 2, Lurka 1, Bronikowski 1, Zając, Kocjan, Przybicin, Pawlak

ŚKPR II Świdnica – Siódemka Miedź II Legnica 16:8 (10:4)

ŚKPR II: Szewczyk, Wasilewicz – Kozar 6. St. Stramek 3, F. Paluch 2, Szychowski 2, F. Stadnik 2, Bronikowski 1, Dziurbacz, Sawicki, Zając, Szymczak, Lurka, Przybicin, Pawlak

/ŚKPR/

Poprzedni artykułBezdomny kilka godzin spędził w holu szpitala. Przepychanki o wykonanie testu
Następny artykułNie ma chętnych na niedokończone hospicjum przy Leśnej