Strona główna Wydarzenia Chcą promować lokalne produkty i usługi. Rusza Granitowy Szlak

Chcą promować lokalne produkty i usługi. Rusza Granitowy Szlak

0

Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” rozpoczyna realizację projektu „Marki Lokalne Dolnego Śląska – tworzone z pasją”. – Wspólnie z naszymi partnerami realizujemy projekt współpracy, którego celem jest wzmocnienie i promocja lokalnych produktów i usług. Już dziś zapraszam lokalnych producentów do współpracy z nami w tworzeniu Granitowego Szlaku jako rozpoznawalnej marki – mówi Krystian Ulbin, prezes LGD Szlakiem Granitu.

Projekt współpracy „Marki Lokalne Dolnego Śląska – tworzone z pasją” o akronimie MARLO realizowany jest przez 7  Lokalnych Grup Działania z województwa dolnośląskiego i uzyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020.

W ramach projektu tworzona jest baza lokalnych producentów, wytwórców, rzemieślników, restauracji oraz ciekawych miejsc do odwiedzenia. Planowana jest także organizacja warsztatów dotyczących brandingu marki, w tym tworzenia etykiet, które będą dotyczyć  podniesienia wiedzy i kompetencji w zakresie kreowania wizerunku marki, sporządzania etykiet i opisów zgodnie z przepisami. Kolejnym zadaniem będą warsztaty rękodzielnicze – stare tradycje, nowoczesny design, mające na celu zaprezentować przykłady nowoczesnych narzędzi tworzenia i promowania tradycyjnych produktów lokalnych, form tkactwa, rzeźby, ceramiki, rękodzieła oraz cukiernictwa. Wspólnie z partnerami, LGD „Szlakiem Granitu” opracuje publikację dotyczącą marek lokalnych poszczególnych obszarów, aby wykorzystać efekt synergii i wspólnie promować produkty oraz usługi.

Podsumowaniem projektu będzie konferencja promująca produkty lokalne „Granitowego Szlaku” mająca na celu wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami i nawiązanie kontaktów.

Projekt MARLO jest pierwszym, dużym krokiem w tworzeniu „Granitowego Szlaku” jako rozpoznawalnej marki. Zależy nam na wsparciu lokalnej przedsiębiorczości, stąd ta inicjatywa. Tworzona baza lokalnych producentów posłuży nam w przyszłości w naszych działaniach promocyjnych oraz przedsięwzięciach  o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym – podsumowuje Krystian Ulbin, prezes LGD.

/Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”, opr. mn/

Poprzedni artykułCmentarze ponownie otwarte. Prymas Polski apeluje o rozłożenie wizyt w czasie
Następny artykułPonad 19 tysięcy nowych zakażeń w kraju, blisko 2 tysiące na Dolnym Śląsku. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?