Strona główna Artykuł sponsorowany Black Friday – historia i ciekawostki

Black Friday – historia i ciekawostki

0

Black Friday to świetne znane miłośnikom zniżek, specjalnych okazji i wyprzedaży święto zakupowego szaleństwa. Skąd wzięła się jego nazwa? Dlaczego Czarny Piątek nazywa się tak a nie inaczej? Tego i innych ciekawostek dowiecie się z  artykułu!

Historia Black Friday – jak i gdzie się to wszystko zaczęło
Co to Black Friday? Jaka jest historia Black Friday? Co przyniesie nam Czarny Piątek 2020? To święto ma swój początek w Stanach Zjednoczonych, gdzie narodził się wiele lat temu. Każdego roku w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia, miliony Amerykanów zacierają ręce i ruszają do sklepów w celu upolowania jak najlepszej okazji. W niemal całym kraju panuje gorączka rabatów i wyprzedaży, a także atrakcyjnych gratisów. Obecnie jest uznawany za najpopularniejszy dzień zakupowy w USA. Żeby zrozumieć fenomen tego zakupowego święta, warto poznać jego genezę. Co do tej istnieje kilka teorii, a jedną z najpopularniejszych jest ta opowiadająca o koloru tuszu. Zaskoczeni? W 1981 roku media miały po raz pierwszy użyć terminu „Black Friday”, wynikającego z faktu, że przedsiębiorcy zapisując dobre wyniki sprzedaży używali właśnie czarnego koloru, w przeciwieństwie do niezadowalających wyników, zapisywanych tuszem czerwonym. Czarny Piątek kiedy możemy się go spodziewać w tym roku?

Czarny Piątek – kiedy tradycja zawitała do Polski?
Od 2015 roku także w Polsce jest to święto, w podczas którego występuje gorączka zakupów. W tym roku również sklepy szykują specjalną ofertę. Black Friday kiedy trafimy na wyjątkowe oferty? Którego dnia skorzystamy z wyjątkowych przecen Black Friday 2020? Czarny Piątek 2020 przypada na 27 listopada. Każdego roku miliony osób zadają  sobie to pytanie, zacierając ręce i planując zakupy. Poznajcie ciekawostki o tym wyjątkowym dniu! Z pewnością Was zainteresują.

Ciekawostki o Black Friday
Czarny Piątek, a także Black Week, czyli dzień okazji rozciągnięty do pełnego tygodnia, jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. W prawie połowie amerykańskich stanów dzień ten jest świętem! Rekord kupujących wraz z rekordem wydanej podczas Czarnego Piątku sumy padł w 2012 roku. Wówczas zakupy zrobiło ponad 89 milionów Amerykanów, a w trakcie całego weekendu, tak zwanego Black Weekend, było ich 247 milionów, a zyski wyniosły niemal 60 miliardów dolarów. Od lat w USA w Czarny Piątek sklepy otwierano o 6:00 rano, ale od kilku lat wiele sklepów jest czynnych już o północy!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMaseczki w miejscu pracy. Od soboty obowiązują nowe przepisy
Następny artykułUkradł 10 kilogramów suszonych grzybów. Łupem nie cieszył się długo