Strona główna 0_Slider Za kółkiem po narkotykach, ze sporym zapasem w aucie

Za kółkiem po narkotykach, ze sporym zapasem w aucie

0

Nie tylko kierował autem, będąc pod wpływem środków zabezpieczających, miał także spory zapas narkotyków na później. 29-latkowi zatrzymanemu przez świdnickich policjantów grożą surowe konsekwencje.


– W niedzielę, 25 października w godzinach nocnych policjanci patrolujący Świdnicy zauważyli samochód osobowy marki Ford Fiesta. Styl jazdy kierującego mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu okazało się, że 29-letni kierujący jest trzeźwy, a mimo to cały czas w trakcie wykonywanych przez policjantów czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju. 29-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak się okazało, mężczyzna miał więcej na sumieniu. W pojeździe – w bagażniku i pod kierownicą policjanci ujawnili 5 woreczków strunowych, 4 z zawartością białego proszku oraz 1 z zawartością 5 zielonych tabletek. Substancje poddano badaniom na testerze narkotykowym, który potwierdził, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina, a zielone tabletki to ecstasy. Łącznie zabezpieczono ponad 1025 porcji tych narkotyków.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.