Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wyśpiewali, wylicytowali i wytańczyli dla Justyny aż 40 tysięcy złotych!

Wyśpiewali, wylicytowali i wytańczyli dla Justyny aż 40 tysięcy złotych!

0

Po raz kolejny mieszkańcy powiatu świdnickiego szeroko otworzyli serca i portfele. Podczas trzeciego już pikniku charytatywnego udało się zebrać 40 tysięcy złotych (i nie jest to ostateczna kwota) na terapię genową dla Justyny Ciok z Marcinowic. Wspaniałą akcję zorganizowała społeczność Mokrzeszowa.

W niedzielne słoneczne popołudnie na boisku czekało moc atrakcji. Były stoiska fantowe, gastronomiczne, mnóstwo upieczonego przez mieszkańców ciasta. Nie zabrakło licytacji oraz atrakcji sportowych i tanecznych. A na scenie wystąpili ks. Jakub Bartczak – raper, Leszek Kopeć – Radio Wrocław, Joanna Trębicka, Zespol Teatralny UTW-orki ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespół muzyczny “Oprawa dla młodych”, Tadeusz Majewski, Elżbieta Kuzio, Laura i Jakub Panas oraz Zumba Kids Cheleaders z MDK ze Świebodzic, Zumba Dance “Zatańczmy razem” – Beata Rojek, Uczniowski Klub Sportowy, Judo Świdnica – Bartek Zamecki. Nagrania z pikniku można zobaczyć na fanpage’u Sołectwa Mokrzeszów.

Jak podaje Sołectwo Mokrzeszów, udało się zebrać 40 tysięcy złotych, ale na tym nie koniec. Tradycyjnie po festynie puszki z datkami trafią do Wrocławia, do Fundacji „Zobacz mnie”, gdzie zostaną komisyjnie przeliczone.

Młoda mieszkanka Marcinowic, absolwentka II LO w Świdnicy, od 2016 roku zmaga się z nowotworem mózgu. W Polsce lekarze nie widzieli już szansy na leczenie. Dzięki lipcowej, błyskawicznej akcji udało się zebrać ponad pół miliona złotych na leczenie w klinice w Hannoverze. Operacje się powiodły, guzy zostały usunięte, jednak podczas ogólnych badań lekarze wykryli zmiany nowotworowe w kręgosłupie.

Lekarze z Universitäts Klinikum Heidelberg wypracowali plan leczenia dla niej na najbliższy czas. Niestety – nierefundowana terapia wiąże się z ogromnymi kosztami. Na razie Justyna otrzymała lek, powstrzymujący rozwój nowotworu, ale nie jest to leczenie docelowe. Nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie przeprowadzona terapia genetyczna ani jaki będzie jej ostateczny koszt. Niewykluczone, że będzie sięgał 1 mln euro.

Wszyscy, którym leży na sercu los Justyny, mogą dołączać do facebookowej grupy “Drużyna Justyny Ciok – walczymy o życie”. Na Facebooku prowadzone są także licytacje.

Zbiórka na leczenie trwa na stronie: https://www.siepomaga.pl/justyna-ciok

Wpłaty na rzecz Justynki można również kierować na konto:
Fundacja ZOBACZ MNIE, ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA: 28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: „Justyna Ciok”

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko: „Justyna Ciok”

PAYPAL: [email protected]
Wpłaty z zagranicy prosimy kierować na konto:
IBAN: PL12 1090 2398 0000 0001 4307 1844
SWIFT CODE: WBKPPLPP
Lub na konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
ZAWSZE W TYTULE TRZEBA WPISAĆ: „JUSTYNA CIOK”

Poprzedni artykułSobotnie zmagania dla fińskich liderów klasyfikacji generalnej RSMP! [64 ZDJĘCIA]
Następny artykułSkarby na październikowej giełdzie staroci [FOTO]