Strona główna 0_Slider Wójt gminy Dobromierz zakażony koronawirusem

Wójt gminy Dobromierz zakażony koronawirusem

1

Nie mam żadnych objawów i czuję się dobrze – zapewnia Jerzy Ulbin, który w środę poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Wójt gminy Dobromierz już wcześniej poddał się samoizolacji. Teraz przebywa na kwarantannie.

Od tygodnia przebywam na auto kwarantannie i w związku z tym poddałem się̨ badaniu na obecność́ wirusa SARS-CoV-2 , którego wynik dziś okazał się dodatni. Mimo że nie mam obecnie żadnych objawów i czuję się dobrze – zgodnie z procedurą – muszę przez kolejne 10 dni przebywać na kwarantannie. Oczywiście będę̨ kontynuował swoją pracę zdalnie i informował na bieżąco o sprawach dotyczących Gminy – przekazał Jerzy Ulbin za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem u jednego z pracowników Urzędu Gminy Dobromierz, apelujemy o ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnego minimum. Klienci będą obsługiwani tylko w nagłych przypadkach w pełnym reżimie sanitarnym: obowiązkowa maseczka, dezynfekcja rąk, zachowanie bezpiecznego dystansu. Pracownicy Urzędu pozostają do Państwa dyspozycji pod nr tel.: 74 85 86 217, 206, 693 449 281, wideodomofonem, Elektroniczną Skrzynką Podawczą – ePUAP, adresem e-mail: [email protected] Pisma całodobowo można także pozostawiać w skrzynce przy wejściu do Urzędu – zaapelowano z kolei w komunikacie UG Dobromierz.

Zgodnie z danymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy z 21 października, w gminie Dobromierz zakażenie potwierdzono dotychczas u 12 mieszkańców. W całym powiecie świdnickim SARS-CoV-2 stwierdzono u 369 osób.

/mn/