Strona główna Sport Siatkówka W Katowicach się nie udało, dotkliwa porażka świdnickich siatkarek

W Katowicach się nie udało, dotkliwa porażka świdnickich siatkarek

0

Po domowej wygranej 3:1 z ekipą #Volley’a II Wrocław, siatkarki drugoligowego MKS-u IgnerHome Volley Świdnica zagrały na wyjeździe. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego nie zdołały sięgnąć po drugie zwycięstwo w sezonie 2020/2021, przegrywając gładko w trzech setach z Sokołem Katowice.

Pierwsza partia nie miała większej historii. Rywalki skrupulatnie zwiększały dystans, by ostatecznie triumfować 25:12. Kolejne dwa sety były znacznie bardziej wyrównane. W decydujących momentach miejscowe podkręcały jednak tempo i przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę, triumfując 25:20 i 25:21, a w całym spotkaniu 3:0. Świdniczanki z jednym zwycięstwem i jedną porażką plasują się na szóstym miejscu w stawce jedenastu zespołów. W sobotę, 10 października podejmiemy w hali na Zawiszowie drużynę NTSK Nysa. Po dwóch seriach spotkań liderem tabeli jest ekipa Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki, która jako jedyna ma na swoim dwie wygrane.

2. kolejka:
Sokół43 Katowice – Volley Świdnica 3:0 (25:12, 25:20, 25:21)
NTSK Nysa – MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (17:25, 25:12, 24:26, 25:18, 15:9)
Libero Aleksandrów Łódzki – Sobieski Oława 3:0 (25:21, 25:17, 25:14)
Łaskovia Łask – Chełmiec Wałbrzych 1:3 (22:25, 25:17, 25:27, 23:25)
Jedynka Siewierz – MKS II Kalisz 2:3 (25:20, 25:12, 27:29, 12:25, 13:15)
#VolleyWrocław II – pauza

/MDvR/

Poprzedni artykułKryzys powołań w diecezji świdnickiej? Ani jednego kleryka na pierwszym roku studiów
Następny artykułFantastyczne emocje w Krzyżowej. Przedstawiamy wyniki VII Biegu Pojednania