Strona główna 0_Slider Sukces pikniku dla Joanny w Burkatowie. Udało się zebrać imponującą kwotę na...

Sukces pikniku dla Joanny w Burkatowie. Udało się zebrać imponującą kwotę na leczenie

0

Mieszkańcom powiatu świdnickiego nie przeszkadzają ani złe warunki pogodowe, ani obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Szeroko otwierają serca i portfele, by wspomóc ciężko chore osoby. Dla Joanny Malinowskiej w ostatnią sobotę udało się zebrać 27 542,85.

Fot. fb „Idziemy na szczyt – Asix i jej wataha”

Rodzina, przyjaciele i sołectwa z gminy Świdnica zaprosiły w ostatnią sobotę na piknik charytatywny do Burkatowa. Mimo że pogoda była fatalna, nie zrezygnowali ani organizatorzy, ani uczestnicy. Na wszystkich czekało moc atrakcji, w tym odwiedziny mistrza Polski w skoku w dal Mateusza Jopka.

Wszystkie zebrane środki pomogą w leczeniu Joanny Malinowskiej z Burkatowa. Asia jeszcze do niedawna była pełną energii osobą, którą ciężko było dogonić na górskich wycieczkach i nie tylko. Teraz musi walczyć o swoje zdrowie. – Asia zawsze była świetnym sportowcem, ostatnio amatorsko uprawiała kolarstwo i osiągała coraz lepsze wyniki. Niestety, choroba wszystko zniszczyła i odebrała jej radość z życia – mówią przyjaciele dziewczyny. Rodzina odwiedziła kilku lekarzy specjalizujących się w nowotworach żołądka, niestety na początku żaden z nich nie dawał nadziei i szans na inną terapię niż chemia. Sytuacja zmieniła się w styczniu, gdy rodzina Asi trafiła na lekarza, który chciał zrobić coś więcej, który w końcu chciał ją leczyć. Niestety, to leczenie jest bardzo drogie i opiera się na dwóch lekach: Avastin (1800 zł) i Nivolumab (3250 zł).

O akcjach na rzecz Joanny można stale czytać na profilu „Idziemy na szczyt – Asix i jej wataha w walce o zdrowie”.