Strona główna 0_Slider Serce na nakrętki przed świdnickim przedszkolem

Serce na nakrętki przed świdnickim przedszkolem

0

Dzieci z przedszkola, prowadzonego w Świdnicy przez Zgromadzenie Sióstr Prezentek, od dawna angażowały się w pomoc ciężko chorym świdniczankom i w znaczący sposób wspierały akcję zbierania nakrętek. Od teraz nakrętki będą wrzucać do specjalnego metalowego serca.

W akcję angażowały się całe rodziny, a w efekcie za pośrednictwem redakcji Swidnica24.pl do dwóch świdniczanek, Mai Tyczyno i Emilki Pawlak, trafiało wiele kilogramów nakrętek.

Z ich sprzedaży rodzice dziewczynek finansują część leczenia i rehabilitacji. Ostatni raz nakrętki od przedszkolaków zostały odebrane latem tego roku, ale pandemia utrudnia kontakty. Stąd decyzja zakonnic o zakupie pojemnika w kształcie metalowego serca, które stanęło przed wejściem do przedszkola. W godzinach otwarcia przedszkola, od 8.00 do 16.00, nakrętki mogą wrzucać także okoliczni mieszkańcy. Budynek mieści się przy ul. Piekarskiej.

Charakterystycznych pojemników w całym powiecie świdnickim jest coraz więcej i wszystkie zapełniają się błyskawicznie. W Świdnicy nakrętki można wrzucać do serc ustawionych w 10 miejscach, m.in na parkingu nad zalewem Witoszówka, przed wejściem na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej, przy ul. Zamenhofa na Osiedlu Młodych, na terenie zakładu AAM przy ul. szarych Szeregów.