Strona główna Wydarzenia Świdnica Przejazd kolejowy na Bystrzyckiej do remontu. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Przejazd kolejowy na Bystrzyckiej do remontu. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

4

W piątek, 9 października ma zostać wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Bystrzyckiej. Ma to związek z wyczekiwanym przez zmotoryzowanych remontem przejazdu kolejowego.

Już od niemal roku kierowcy poruszający się ulicami Westerplatte oraz Bystrzycką irytują się stanem przejazdów znajdujących się na trasie rewitalizowanej linii kolejowej łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem. Przedstawiciele odpowiadającej za inwestycję spółki PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że przejazdy zyskają nową nawierzchnię jeszcze w październiku.

Wykonawca robót otrzymał od miasta zamknięcie drogowe dla przeprowadzenia robót nawierzchni na przejeździe na ul. Bystrzyckiej od dnia 9 października. Prace potrwają do połowy przyszłego miesiąca. W tym samym terminie zostaną też przeprowadzone prace wykończeniowe przy nawierzchni drogowej na przejeździe na ul. Westerplatte – tłumaczył Bohdan Ząbek ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Dalsze informacje dotyczące prac na ulicy Bystrzyckiej przekazała firma odpowiedzialna za opracowanie tymczasowej organizacji ruchu. W związku robotami, które mają być realizowane od 9 do 13 października, w rejonie przejazdu kolejowego wprowadzony zostanie zakaz ruchu. Zmotoryzowani będą musieli korzystać z objazdu.

Zmiany czekają również pasażerów świdnickiej komunikacji miejskiej. – Z związku z planowanym remontem przejazdu kolejowego przy ul. Bystrzyckiej w dniach 09.10.2020 – 13.10.2020 przystanki Bystrzycka–Przejazd; Bystrzycka-Przedwiośnie; Bystrzycka–Jakubów, zostają wyłączone z obsługi – przekazuje MPK Świdnica.

Szczegóły dotyczące organizacji ruchu w związku z planowanymi pracami przy przejeździe na ulicy Westerplatte nie zostały jeszcze ogłoszone.

/mn/

Poprzedni artykułCOVID-19. Od soboty strefa żółta rozszerzona na cały kraj. Jakie ograniczenia zostaną wprowadzone?
Następny artykułKoniec z podrzucaniem odpadów? Altany śmietnikowe pod okiem kamer